Nieproszone telefony

Ile razy zdarza nam się odbierać niechciane telefony. Słyszymy dzwonek, patrzymy na ekran smartfonu i widzimy nieznany numer telefonu lub numer zastrzeżony. Nie zawsze chcemy taki telefon odebrać, ale dobrze jest wiedzieć kto dzwonił.
Dawniej istniało takie wydawnictwo jak książka telefoniczna. Znajdował się w niej spis wszystkich miejscowych numerów telefonów zarówno prywatnych, jak i firmowych. Jednak w dobie telefonów komórkowych i internetu przestała ona mieć rację bytu. Wobec tego jak sprawdzić czyj to numer telefonu?
W internecie istnieje mnóstwo stron pozwalających zidentyfikować konkretny numer. Wystarczy w odpowiednie okienko wpisać interesujące nas cyfry, a po chwili otrzymamy odpowiedź. Z numerów nieznanych za zwyczaj dzwonią telemarketerzy, firmy próbujące za pomocą telefonu sprzedawać swoje produkty lub inne instytucje. Jeżeli są to numery nękające to w każdym smartfonie mamy możliwość jego zablokowania, tak by przy następnej próbie kontaktu połączenie zostało od razu odrzucone i nigdy więcej nas nie dręczyło.
Jeżeli mamy do czynienia ze stalkingiem, wówczas w sprawie ustalenia numeru telefonu możemy się zgłosić na policję. Funkcjonariusze za pośrednictwem sieci komórkowych ustalają dane właściciela telefonu. Jest to bowiem przestępstwo podlegające nawet karze więzienia.
Większość telefonów wykonywanych z numerów nieznanych to wszelkiego rodzaju oferty handlowe, bankowe oraz towarzystw ubezpieczeniowych. Należy dobrze się zastanowić przed podjęciem ostatecznej decyzji, by nie stać się ofiarą oszustów.

Autor: reverse phone lookup