Torebka na pas – najlepsza dla aktywnych

Wychodząc z domu potrzebujemy zabrać ze sobą przynajmniej kilka rzeczy. Nosimy je w torebkach, plecakach, po kieszeniach. A co jeśli potrzebujemy wolnych rąk i chcemy mieć przy sobie tylko najpotrzebniejsze drobne rzeczy, np. klucze, pieniądze, dokumenty, chusteczki, telefon? Rozwiązaniem będzie torebka na pas, idealnie się sprawdzi podczas biegania, jazdy na rowerze, nordic walking, zwykłego spaceru, czy w czasie podróży.
Tego typu torebki znowu wracają do łask i stają się modne, przede wszystkim ze względu na funkcjonalność.
Saszetki na pas, potocznie zwane „nerkami” można dziś kupić w każdym rozmiarze, w kilku kształtach, z różnych materiałów (np. materiałów syntetycznych typu poliester czy nylon, skóry ekologicznej lub skóry naturalnej), w różnych wzorach i kolorach. Mamy saszetki przeznaczone specjalnie dla dzieci, młodzieży, dorosłych, biegaczy, rowerzystów czy też właścicieli psów (ze specjalną przegródką na przysmaki treningowe). Możemy wybrać saszetkę znanej marki, od rękodzielnika, z sieciówki, albo spróbować uszyć samemu. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko zależy od naszego gustu, do czego potrzebujemy tego typu torebki i oczywiście pieniędzy jakie chcemy na saszetkę wydać.
Każda dobra saszetka powinna posiadać kilka przegród (przynajmniej dwie, chociaż zdarzają się też saszetki z tylko jedną przegrodą) zapinanych na zamek błyskawiczny, bardzo ważnym elementem jest elastyczny pasek, który można swobodnie regulować i mający wygodne zapięcie (np. na plastikową klamrę).