Wygodne krzesła i fotele biurowe

Krzesła biurowe do komputera dla firm, których pracownicy spędzają wiele czasu przed ekranami pecetów bądź laptopów, powinny być wybierane tak, aby zapewnić ich użytkownikom jak najwyższy komfort.
Przede wszystkim powinny być wyposażone w możliwość regulacji wysokości siedziska w ten sposób, aby nogi osoby siedzącej ustawione były pod kątem prostym (czyli 90 stopni). Jeśli to tylko możliwe, warto wybrać model z podobnym udogodnieniem w miejscu podłokietników.
Niektóre krzesła biurowe do komputera dla firm wyposażone są w system regulacji rozłożenia twardości siedziska.

Fotele biurowe – ergonomiczne, są tak zaprojektowane, aby zapewnić optymalne podparcie dla kręgosłupa użytkownika, szczególnie w jego odcinku lędźwiowym, co pomaga w zapobieganiu ewentualnym przeciążeniom, na które narażone są osoby, spędzające w pozycji siedzącej wiele godzin każdego (albo niemal każdego) dnia. Dobrze jest, jeśli fotel dla takiej osoby posiada możliwość blokowania pozycji.

Kwestia materiału – obicia fotela jest w zasadzie sprawą indywidualną. Materiały skóropodobne niezbyt dobrze sprawdzają się latem, ponieważ w kontakcie z gołą skórą powodują, że niemal przykleja się ona do mebla. Z kolei obicie materiałowe niekiedy szybko wgniata się lub wyciera pod ciężarem ciała, co może powodować konieczność jego wymiany.

Dobre fotele biurowe – ergonomiczne nie należą do najtańszych, ale warto jednorazowo wydać na nie większą kwotę, bo pozwoli to na zapobieżenie bolesnym kłopotom zdrowotnym z kręgosłupem.

Więcej: Wybierz model dla siebie