Site Loader

Im dziecko starsze, tym trudniej jest wybrać dla niego prezent, który wprawi je w prawdziwy zachwyt. Maluchy w wieku 5 lat mają już swoje zainteresowania i ulubione zabawy, dlatego jeśli chcemy kupić dziecku trafiony upominek, warto wcześniej dowiedzieć się, co je interesuje.

Czym się kierować wybierając prezent?

Wybierając prezent dla 5 latka należy zastanowić się, czym maluch się interesuje. U dzieci w tym wieku można już zauważyć, że na przykład mają większą skłonność do zabaw aktywnych na dworze lub preferują prace plastyczne bądź zabawy klockami. Taka wiedza powinna nam ułatwić wybór odpowiedniego prezentu urodzinowego.

Dla aktywnego malucha

Jeśli lubi on aktywność na świeżym powietrzu, możemy postawić na gadżet sportowy, na przykład hulajnogę, rolki czy nawet rower. Takie sportowe sprzęty posłużą dziecku przez większość roku i pozwolą mu rozwinąć nie tylko swoje umiejętności i technikę jazdy, ale również korzystnie wpłyną na jego organizm. Dzieci aktywne fizyczne rzadziej mają problemy z otyłością, mają lepszą odporność organizmu i tym samym mniej chorują, są bardziej mobilne i cieszą się lepszą koordynacją ruchową.

Dla małego konstruktora

Dziecko, które na co dzień uwielbia bawić się klockami, z pewnością wpadnie w zachwyt, dostając w prezencie nowy zestaw konstrukcyjny. Dzieci, które bawią się klockami, mają w późniejszym wieku doskonale wykształconą wyobraźnię przestrzenną, dzięki czemu lepiej radzą sobie w szkole z takimi przedmiotami jak geometria, fizyka czy technika.

Dla artysty

Dziecko, które uwielbia prace plastyczne, będzie zachwycone prezentami w formie zestawów do malowania, wycinania, rzeźbienia czy wyklejania. Możemy również podarować dziecku w prezencie zestawy masy plastycznej, modeliny, ciastoliny, z których maluch będzie mógł tworzyć fantazyjne rzeźby i konstrukcje.

Dla miłośnika nauki

Dzieci w wieku 5 lat mogą interesować się już konkretną dziedziną nauki, na przykład astronomią, fizyką, chemią czy biologią. Możemy w prezencie podarować mu ciekawe filmy dla dzieci dedykowane danemu obszarowi lub kupić specjalny zestaw młodego naukowca, który umożliwia wykonywanie prostych eksperymentów fizycznych czy chemicznych. W sklepach z akcesoriami i zabawkami dla dzieci możemy także nabyć lunetę lub mikroskop, które dostarczą maluchowi mnóstwa zabawy podczas podglądania gwieździstego nieba czy analizowania wyglądu komórek roślin i innych produktów umieszczonych pod szkłem powiększającym.

Dla fana motoryzacji

Nie tylko chłopcy, ale również dziewczynki często interesują się motoryzacją. Dzieci w wieku 5 lat uwielbiają bawić się pojazdami zdalnie sterowanymi, tworząc domowe rajdy czy tor przeszkód. Prawdziwy zachwyt wywoła natomiast robot do samodzielnego zaprogramowania. Taka zabawka pozwoli maluchowi wkroczyć w niesamowity świat robotyki i automatyki, co może w przyszłości zaprocentować zainteresowaniem w kierunku studiów o tej tematyce.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje okażą się pomocne dla każdego, kto stoi przed zadaniem wyboru prezentu dla 5 latka.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *