Site Loader

Poszukujesz dobrego samochodu dostawczego dla ekipy budowlanej? Zobacz, jakie kwestie mają wtedy największe znaczenie!

Auto na budowę – jaki typ samochodu będzie najlepszy?

Jeżeli zadajesz sobie pytanie, jakie auto dla ekipy budowlanej będzie odpowiednie, w pierwszej kolejności musisz zastanowić się nad tym, jakiego typu pojazdu potrzebujesz.

Na budowę polecane są samochody o większej przestrzeni załadunkowej, aby można było bez problemów zmieścić niezbędne narzędzia, urządzenia oraz materiały. W tym przypadku dużo zależy tutaj od rodzaju realizowanych prac, dlatego nie zawsze konieczny jest zakup auta dostawczego z dużą przestrzenią na ładunki, natomiast zamiast niego wystarczy mniejszy samochód osobowo-dostawczy typu kombivan.

Wybierając odpowiednie auto na budowę, trzeba również uwzględnić, jak dużo osób ma nim podróżować. W zwykłych samochodach dostawczych miejsca przeznaczone są dla 2-3 osób, ale można też wybrać modele wyposażone w 7 siedzeń.

Pojazdy dostępne są również w różnych rozstawach osi oraz z wydłużonym nadwoziem, a także mogą mieć różne wysokości dachu, co pozwala na dobranie ich do potrzeb firmy.

Dobry dostawczak dla ekipy budowlanej – czym powinien się wyróżniać?

Gdy pojawia się pytanie, jaki dostawczak na budowę będzie odpowiedni, duże znaczenie ma też uwzględnienie kilku ważnych kwestii związanych z jego budową i funkcjonalnością. Na co należy zwrócić uwagę?

– Przestrzeń załadunkowa – należy sprawdzić jej wielkość oraz kształt, aby można było zmieścić w aucie wszystkie niezbędne ładunki.
– Ładowność – dzięki wysokiej ładowności można łatwo przewozić cięższe towary.
– Napęd – nowe samochody dostawcze oferowane są z różnymi jednostkami napędowymi, poziomami mocy i typami skrzyń biegów, dlatego można dobrać je do własnych oczekiwań.
– Koszty eksploatacji – powiązane z rodzajem napędu oraz ze zużyciem paliwa, energii przez samochód, a także wynikające z kosztów serwisu, napraw.
– Systemy bezpieczeństwa – dzięki nim możliwe jest bezpieczniejsze i wygodniejsze prowadzenie pojazdu. Nowoczesne modele wyposażone są w systemy zapobiegania kolizjom, systemy kontroli pasa ruchu, czujniki zmierzchu i deszczu, adaptacyjny tempomat, inteligentny asystent prędkości, cyfrowe lusterka.

Finansowanie auta dostawczego dla firmy budowlanej – leasing czy wynajem?

Firmy budowlane najczęściej decydują się na finansowanie samochodów z wykorzystaniem leasingu albo wynajmu.

Leasing oraz wynajem długoterminowy pozwalają na pozyskanie pojazdu na okres kilku lat w zamian za zapłatę rat. W przypadku wynajmu przedsiębiorca nie musi zajmować się obsługą pojazdu – rejestracją, przeglądami, serwisem, ubezpieczeniem, zakupem opon.

Pod uwagę warto wziąć też wynajem krótkoterminowy samochodu, który pozwala na błyskawiczne powiększenie floty o potrzebne pojazdy. To korzystny wybór wtedy, gdy firma realizuje zlecenie wymagające posiadania konkretnego pojazdu, na przykład do przewozu gabarytowych sprzętów, materiałów.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *