Zmień swoje życie zakładając własną firmę na terenie Danii.Kran ten bez problemu pozwala na zakładanie działalności gospodarczej obywatelom Unii Europejskiej. Polacy coraz częściej korzystają z tej okazji.
Jaką firmę możemy otworzyć na duńskiej ziemi?
Duńskie firmy mogą wybierać spośród różnych form prowadzenia działalności gospodarczej, w tym jednoosobowych działalności gospodarczych, spółek akcyjnych, spółek jawnych, spółek z ograniczoną odpowiedzialnością i spółek komandytowych. Należy o tym pamiętać już na samym początku zakładania firmy.
Jak krok po kroku przebiega procedura założenia firmy w Danii?
Jeśli chcemy założyć działalność gospodarczą na terenie Danii to musimy pamiętać, że pierwszym krokiem jest wybór formy prawnej. Jeśli osoba składająca wniosek nie jest obywatelem UE/EOG, musi wcześniej postarać się o zezwolenie na pobyt w kraju i mieszkać w nim minimum rok zanim przystąpi do zakładania firmy.
Kolejnym etapem jest rejestracja swojej Dania firma urzędzie. Natomiast, aby zarejestrować swoją firmę w urzędzie, musisz posiadać swój numer podatkowy. Kiedy go załatwisz to wtedy można uzyskać numer podatkowy firmy (CVR). Założyć przedsiębiorstwo możesz również przy pomocy internetu, jest to bardzo łatwe i szybkie. Pomoże Ci to zaoszczędzić sporo czasu i pieniążków. Nie możesz zapomnieć, aby powiadomić duński Urząd Skarbowy o swoim statusie online i uzyskać potrzebny numer Tastselv.
Jakie Obowiązki w Danii ma przedsiębiorca?
Jeśli jesteś ciekawy jakie obowiązki w Danii ma przedsiębiorca to zachęcam do dalszej lektury tego wpisu. Na terytorium Danii każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do płacenia podatków od uzyskanych dochodów, które pochodzą z prowadzonej firmy. Niezwykle ważną kwestią jest to, że osoby prowadzące swoją firmę muszą pamiętać o swoich obowiązkach i ich przestrzegać. Jednym z ważniejszych obowiązków na terenie Danii jest prowadzenie ksiąg rachunkowych. Oznacza to, że osoba posiadająca własną firmę powinna korzystać z wsparcia księgowego.