Site Loader

Każdy z nas nie lubi odbierać telefonu od nieznanych numerów, dzieje się tak głównie dlatego, że nie wiemy kto jest po drugiej stronie słuchawki, czego od nas oczekuje i jakie ma do nas nastawienie. Kwestią istotna jest, szczególnie gdy dane połączenie się powtarza, sprawdzenie czyj to numer, do kogo należy. Ułatwi nam to domyślenie się celu w jakim dana osoba do nas dzwoni i czego chce. W sieci znaleźć można wiele stron, przez które rozpoznawanie nieznanego kontaktu staje się łatwiejsze.

O czym trzeba pamiętać w wyborze tej właściwej strony? Przede wszystkim trzeba sprawdzić jej wiarygodność i dodatkowe udogodnienia takie jak np. zakładki z komentarzami innych użytkowników czy lista najczęściej sprawdzanych numerów wraz z ich krótką lecz jasną i przejrzystą charakterystyką.

Jak więc sprawdzić kto jest właścicielem danego numeru? Trzeba wpisać w naszej internetowej wyszukiwarce hasło „co to za numer”, a następnie wejść na stronę www, wpisać numer w specjalnie wyznaczone pole, będące zazwyczaj dobrze oznaczone oraz znajdujące się w widocznym miejscu na ekranie, i zobaczyć co się wyświetli poniżej, po kliknięciu enter.
Nieznane numery należą zazwyczaj do firm reklamowych, salonów telefonicznych, osób chcących pozyskać informację do ankiet czy też zwykłych oszustów. Nie należy jednak każdego nieznanego numeru traktować jak potencjalnego naciągacza czy osoby, która ma nieczyste intencje. Warto pamiętać, że czasami może być to ktoś, kto po prostu przekręcił numer pod który chciał zadzwonić lub zwykły dowcipniś, któremu aktualnie nieco się nudzi. Nie warto więc od razu popadać w paranoje, wystarczy na spokojnie sprawdzić kto dzwonił.

Autor: numer telefonu

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *