Biokominki od wielu już lat cieszą się rosnącą popularnością wśród projektantów, jak i samych właścicieli mieszkań czy domów. Jest to niezwykle ekologiczne rozwiązanie, dzięki któremu w prosty sposób można odmienić oblicze danego wnętrza. Podpowiadamy, jak dokładnie działają biokominki, jakie rodzaje wyróżniamy oraz czym kierować się przy wyborze.
Wiele osób szuka sposobu na urozmaicenie przestrzeni mieszkalnej, a jednym z pomysłów jest właśnie montaż kominka. Nie zawsze jednak istnieje techniczna możliwość budowy prawdziwego kominka na drewno. Jak się okazuje, nie trzeba wówczas rezygnować z tego rozwiązania, wystarczy bowiem kupić biokominek, który sprawdzi się w dosłownie każdych warunkach.
Jak działa biokominek?
Biokominki posiadają bardzo prostą i trwałą konstrukcję, a za paliwo służy w tym przypadku płynny lub żelowy etanol. Jest to bezpieczne dla naszego zdrowia, bezwonne i ekologiczne paliwo, które podczas spalania zamienia się w parę downą. Nie mamy tutaj do czynienia z wydzielaniem żadnych szkodliwych związków czy dymu, a ponadto nie ma żadnych pozostałości takich jak popiół itp. Dzięki temu można mówić o sporej wygodzie, a przy tym ciekawych efekcie wizualnym, ponieważ biopaliwo daje żywy ogień, który jest niemal identyczny jak ten pojawiający się podczas palenia drewnem w tradycyjnym kominku. Obok biokominka nikt nie jest w stanie przejść obojętnie i jest to z całą pewnością niezwykle oryginalny element wyposażenia każdego wnętrza, który szybko nie straci na popularności.
Biokominek – rodzaje i największe zalety
Biokominki posiadają mnóstwo atutów, w tym przede wszystkim są bezpieczne i dostępne dla każdego, kto chciałby postawić je we własnym mieszkaniu, domu, a nawet w biurze. Nie wymagają bowiem podłączenia do przewodu kominowego, a jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to zachowanie odpowiedniej odległości od poszczególnych przedmiotów. Poza tym, biokominki zwiększają wilgotność powietrza, a jednocześnie są w stanie dogrzać pomieszczenie. Istnieje wiele rodzajów, w tym biokominek wolnostojący, wiszący, do zabudowy we wnęce, w meblach czy nawet w ścianie.
Jak wybrać najlepszy biokominek?
Na rynku znajdziemy w tej chwili bardzo szeroką ofertę biokominków, która co rusz się powiększa. Producenci chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom samych klientów tworzą biokominku w różnym kolorze, kształcie i w wielu rozmiarach. Przy wyborze najlepiej kierować się renomą danej firmy, opiniami osób, które korzystały już z konkretnego modelu, a także osobistymi preferencjami jeśli chodzi o design , jak i specyfikację techniczną. Zastanówmy się też nad tym, gdzie dokładnie chcemy umieścić biokominek, dokonajmy precyzyjnych pomiarów i przejrzyjmy jak najwięcej ofert. Bardzo często można trafić na naprawdę atrakcyjne okazje, dlatego warto być na bieżąco i śledzić nowości, które pojawiają się w sklepach internetowych.