Site Loader

Najwyższą klasą magazynów dostępnych obecnie do wynajmu są magazyny klasy A. Do dyspozycji najemców są jednak także magazyny niższych klas, w tym klasy B. Czym dokładnie cechują się tego typu obiekty magazynowe? Kiedy warto je wynajmować?

Czym jest magazyn klasy B?

Dla łatwiejszego wyboru odpowiedniego obiektu magazynowego stosuje się ich klasyfikację od A do D. Magazyny logistyczne klasy A to obecnie najnowocześniejsze obiekty dostępne na rynku, natomiast magazyny klasy D są najmniej przystosowane do potrzeb współczesnych firm.

Magazyny klasy B czy B-klasowe to rodzaj magazynów, które cieszą się dzisiaj dużym powodzeniem jako alternatywa dla magazynów klasy A. Są to głównie hale magazynowe, które zostały wybudowane w latach dziewięćdziesiątych, dlatego nadal na rynku znajduje się wiele tego typu obiektów.

Magazyny klasy B – wymagania

Określone klasą B magazyny do wynajęcia zwykle nie spełniają kilku wymogów, jakie muszą spełniać magazyny klasy A. W związku z tym na ich najem decyduje się wielu mniej wymagających klientów.

Kluczowe wymagana dla magazynów klasy B:
– Sufit o wysokości minimum 6 metrów,
– Posadzka betonowa albo asfaltowa – zwykle bez powłoki zapobiegającej pyleniu,
– System ogrzewania obiektu,
– Wentylacja obiektu,
– Systemy PPOŻ. służące do sygnalizacji i gaszenia pożaru,
– System alarmowy oraz system monitoringowy,
– Dostęp do biur.

Wyróżnia się także magazyny o podwyższonej klasie B+. Tego typu obiekty mają zwykle wyższy sufit – do 8 metrów, większą nośność posadzki – do 5 t/m2, mają większe parkingi, a także lepszą lokalizację w stosunku do magazynów klasy B.

Kiedy warto wynająć magazyn logistyczny B-klasowy?

Najczęściej magazyny logistyczne klasy B wybierane są przez tych przedsiębiorców, którym nie zależy na wymogach, jakie spełniają magazyny klasy A. Z tego też powodu magazyny B-klasowe wyróżniają się niższymi cenami, co dla wielu przedsiębiorców ma kluczowe znaczenie przy poszukiwaniu odpowiedniej powierzchni magazynowej.

Magazyn B-klasowy będzie także dobrym wyborem wtedy, gdy przechowywane towary nie są ciężkie i nie wymagają specjalnych warunków ich magazynowania.

Z aktualnym ofertami magazynów klasy B na wynajem magazynu można zapoznać się bliżej na stronach ogłoszeniowych online.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *