Site Loader

Z czasem felgi aluminiowe tracą swój atrakcyjny wygląd. Gdy pojawiają się na nich zabrudzenia, zarysowania lub odpryski, sprawdź, w jaki sposób można je odnowić!

Czyszczenie felg aluminiowych

Gdy felgi aluminiowe są zabrudzone, warto dokładnie je umyć. Będzie to także potrzebne wtedy, gdy zamierzamy je odrestaurować. Jak wyczyścić felgi aluminiowe?

Do wyczyszczenia felg aluminiowych warto zastosować specjalistyczne środki myjące do felg. Należy wstępnie opłukać zabrudzenia wodą, a potem nanieść środek i zaczekać kilka minut. W następnej kolejności trzeba wyczyścić felgi, na przykład dedykowaną do tego celu szczotką. Na koniec należy dokładnie spłukać środek czyszczący z zabrudzeniami.

Renowacja felg aluminiowych

Zdarza się, że obręcze są zniszczone, dlatego wtedy można poddać je renowacji. Jak odnowić felgi aluminiowe?

Kompleksowe usługi w ramach czyszczenia i renowacji felg samochodowych oferują warsztaty zajmujące się tuningiem pojazdów. Można również zdecydować się na renowację we własnym zakresie.

Jak odnowic felgi aluminiowe domowym sposobem? Konieczne będzie dokładne oczyszczenie felgi do aut typu transporter california, wyszlifowanie papierem ściernym, uzupełnienie ubytków szpachlą oraz jej wygładzenie. Potem na całą felgę nakłada się podkład, maluje farbą w sprayu i lakieruje.

Zabezpieczenie felg aluminiowych

Po dokładnym oczyszczeniu albo odrestaurowaniu felg warto także dodatkowo je zabezpieczyć, by nadać im atrakcyjny wygląd i ochronić przed przywieraniem zabrudzeń.

Do ochrony felg aluminiowych można zastosować specjalny wosk do felg lub wosk do karoserii.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *