Site Loader

Lubimy mieć porządek we własnym mieszkaniu czy domu, jednak nie każdy chętnie sprząta, a niektóre czynności związane z zachowaniem czystości sprawiają mu wręcz trudność. Im większą powierzchnię mieszkania mamy do wysprzątania oraz im więcej osób i zwierząt w nim zamieszkuje, tym utrzymanie porządku staje się trudniejsze. Na szczęście producenci urządzeń do domu doskonale rozumieją te problemy i wychodząc naprzeciw swoim klientom stworzyli szereg gadżetów, które ułatwią nam codzienne sprzątanie.

Odkurzacz bezprzewodowy

Ten gadżet jest prawdziwym zbawieniem dla osób, które w trakcie odkurzania domu musiały wielokrotnie przepinać kabel do gniazdek w kolejnych pomieszczeniach. Bezprzewodowy odkurzacz pozwala wygodnie sprzątać powierzchnie bez konieczności podłączania urządzenia do gniazda sieciowego. Co ważne, taki gadżet jest niezwykle lekki i budową przypomina raczej mop niż klasyczny odkurzacz, który musimy niemal ciągnąć za sobą podczas sprzątania. Odkurzacz wykonany jest z bardzo lekkiego tworzywa, a te najnowsze modele, jak na przykład odkurzacz bezprzewodowy Xiaomi, posiadają również wyświetlacz, za pomocą którego możemy w szybki sposób przełączać tryby odkurzania.

Robot sprzątający

To prawdziwa rewolucja w sprzątaniu. Robot odkurzający sam wykona za nas pracę, a naszym jedynym zadaniem będzie zaprogramowanie go na konkretny cykl odkurzania. Jak działa robot odkurzający? To proste. Urządzenie ma swoją bazę, która jest jednocześnie jego ładowarką. Za pomocą aplikacji ustalamy cykl odkurzania, na przykład codziennie czy w konkretne dni. Możemy również określić obszar, który ma zostać poodkurzany za pomocą specjalnej mapy, a także uruchomić urządzenie zdalnie w dowolnym momencie. Najnowszej generacji roboty sprzątające posiadają również funkcję mopowania, dzięki czemu sprzątanie staje się czystym relaksem – dokładnie! Ponieważ to nie my musimy tę czynność wykonywać.

Myjka automatyczna do szyb

Kolejny gadżet to propozycja dla osób, dla których mycie okien jest prawdziwą udręką. Automatyczna myjka do szyb to doskonałe rozwiązanie w wielu sytuacjach. Przede wszystkim sprawdzi się, gdy w naszym domu znajduje się dużo okien lub mieszkamy na wysokim piętrze i mycie szyb jest dla nas dość niekomfortowe. Ponadto będzie to idealne akcesorium dla osób starszych oraz z ograniczoną sprawnością fizyczną. Wystarczy przytwierdzić urządzenie do szyby i uruchomić je, a myjka sama wykona pracę przesuwając się po kolejnych obszarach. Urządzenie ma również wbudowane czujniki, które sygnalizują przeszkody w postaci ramy okna czy klamki. Z takim gadżetem możemy zapewnić sobie czyste okna przez cały rok, a nie tylko na święta.

Oczyszczacz powietrza

Choć nikt z nas samodzielne nie oczyszcza powietrza w ramach bieżących porządków, to ten gadżet może zdecydowanie poprawić nasz komfort życia, zwłaszcza, jeśli mieszkamy w zanieczyszczonym mieście lub w pobliżu ruchliwej ulicy. Oczyszczacz powietrza sprawdzi się zwłaszcza w domu alergika. Urządzenie to doskonale radzi sobie z takimi zanieczyszczeniami jak smog, kurz, alergeny czy lotne związki organiczne. Dzięki temu możemy cieszyć się czystym i zdrowym powietrzem w naszym mieszkaniu.

Opisane w artykule gadżety to spore ułatwienie w codziennych porządkach domowych. Dzięki ich zastosowaniu możemy nie tylko przyspieszyć, ale zdecydowanie ułatwić sprzątanie nawet dużych powierzchni.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *