Site Loader

Oszczędzać na emeryturę można z wykorzystaniem różnych sposobów. Wśród nich można wymienić III filar i fundusze emerytalne, a także odkładanie pieniędzy na emeryturę na własną rękę na przykład na lokatach.

III filar i fundusze emerytalne

Sposobów odkładania środków finansowych na emeryturę jest wiele. Jednak dlaczego nie chcemy odkladac na emeryture? Jest to proces stosunkowo skomplikowany, w którym należy posiadać niezbędną wiedzę do realizacji różnego rodzaju działań. Oszczędzać na emeryturę można w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Otwartym Funduszu Emerytalnym, ale także w trzecim filarze. Trzeci filar obejmuje ubezpieczenie emerytalne w formie dobrowolnej, które odbywa się na Indywidualnym Koncie Emerytalnym, czyli IKE. Dlatego jak inwestować jest kluczowym pytaniem, które zadaje sobie wiele osób podczas rozważań na temat dodatkowego ubezpieczenia emerytalnego.

Prywatna emerytura

W przypadku niechęci do odkładania pieniędzy na Indywidualnym Koncie Emerytalnym można je oszczędzać także na własną rękę. Najczęściej pieniądze na emeryturę odkłada się na rachunkach bankowych, kontach oszczędnościowych, a także na różnego rodzaju lokatach. Ma to swoje zalety, ponieważ pieniądze znajdujące się w bankach są stosunkowo bezpieczne i w razie czego w każdej chwili można je wykorzystać. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na takiej stronie internetowej jak portal biznesowy silban.pl, gdzie tematy związane z inwestowaniem są w bardzo dobry sposób opisane i przeanalizowane.

Zaczerpnij więcej wiedzy odwiedzając: https://silban.pl/jak-inwestowac-w-fundusze/

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *