Site Loader

Urządzanie balkonu najlepiej jest rozpocząć od stworzenia koncepcji wystroju. Można przy tym posiłkować się chociażby gotowymi projektami dostępnymi w przestrzeni internetowej na wielu blogach wnętrzarskich. Dostępne pomysły można w całości przenieść na własną przestrzeń lub skorzystać z wybranych fragmentów. Gdy już wizja mini ogródka na balkonie będzie gotowa, to wówczas można przystąpić do pracy.

Co będzie potrzebne?

Tak na prawdę lista potrzebnych rzeczy zależy od tego, jaki cel chce się osiągnąć. Czy na balkonie mają znaleźć się wyłącznie kwiaty czy zostanie także wygospodarowana niewielka przestrzeń do odpoczynku? Niezależnie od przyjętej wizji konieczne będą doniczki, sadzonki kwiatów oraz ziemia. Przyda się także konewka do podlewania i odrobina czasu, by z tych wszystkich elementów powstała zapierająca dech w piersiach całość.

Donice na balkon – które najlepsze?

Wbrew temu, co może się wydawać na początku, wybór optymalnych doniczek na balkon, to wcale nie jest taka prosta sprawa. Wystarczy wejść do pierwszego lepszego sklepu ogrodniczego, a zawrót głowy od różnorodności dostępnych produktów jest gwarantowany. Grunt, to zdecydować się na jeden rodzaj doniczek, mogą to być na przykład plastikowe doniczki na balkon albo drewniane doniczki na balkon.

Gdzie umieścić doniczki z kwiatami?

W tym przypadku dużo zależy od preferencji konkretnej rośliny. Kwiaty, które potrzebują dużej ilości promieni słonecznych najlepiej będą się czuły na parapecie. Z kolei rośliny, które wolą miejsca lekko zacienione, lepiej jest postawić w kącie bezpośrednio na ziemi.

Sprawdź: Donice mrozoodporne

admin

One Reply to “Jak urządzić balkon krok po kroku?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *