Site Loader

Zaplanowanie wystroju małej łazienki to często duże wyzwanie. Wybór odpowiednich elementów wyposażenia oraz ich rozmieszczenie będzie miał ogromny wpływ na wygodę w czasie codziennych czynności.

Przede wszystkim przed zaplanowaniem wystroju należy dokładnie zmierzyć pomieszczenie. Pomiary muszą być bardzo precyzyjne, ponieważ błąd rzędu kilku centymetrów może sprawić, że wybrane meble łazienkowe i inne elementy wyposażenia nie zmieszczą się w dostępnej przestrzeni. W małych łazienkach zazwyczaj rezygnuje się z wanny na rzecz kabiny prysznicowe lub murowanego brodzika. Rzeczywiście takie rozwiązanie pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni, ale jednocześnie warto pamiętać, że na rynku można znaleźć duży wybór wanien przeznaczonych specjalnie do małych łazienek. Jeśli pomieszczenie jest bardzo małe, warto zrezygnować z umieszczania w nim pralki, którą można wstawić w kuchni. Pozwala to na uzyskanie dosyć dużej ilości wolnego miejsca, które umożliwi większą swobodę ruchów.

Dobrze dobrane meble łazienkowe pozwolą na optyczne powiększenie pomieszczenia – trzeba unikać dużych, masywnych mebli, które będą sprawiać przytłaczające wrażenie. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie jasnych kolorów oraz zrezygnowanie z większych wzorów dekoracyjnych na ścianach. Duże lustro także pomoże optycznie powiększyć pomieszczenie. Dzięki zastosowaniu kilku prostych, niedrogich rozwiązań można urządzić małe pomieszczenie w sposób, który sprawi, że łazienka będzie jednocześnie funkcjonalna i ładnie urządzona.

Źródło: Stella

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *