Site Loader

Aktywność na świeżym powietrzu niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia. Dlatego warto spędzać z dziećmi jak najwięcej czasu na zewnątrz, aby nie tylko zapewnić im rozrywkę w wolnym czasie, ale również po to, by wyrabiać w nich nawyk regularnej aktywności fizycznej. Dziś podpowiemy, jak spędzać czas z dzieckiem w sposób aktywny, korzystając z ładnej pogody na zewnątrz.

Weekend nad jeziorem

Wyjazd nad jezioro na biwak to świetna atrakcja dla dzieci w każdym wieku. Nocleg pod namiotem, wieczorne ognisko i mroczne opowieści dostarczą maluchom mnóstwa wrażeń, które będą im towarzyszyły jeszcze przez długi czas. Wybierając się z dziećmi na weekend nad jezioro warto wybrać miejsce, w pobliżu którego znajdą się pomieszczenia sanitarne (łazienka, toaleta) czy lokal gastronomiczny. Oczywiście wspólne gotowanie w kociołku na ognisku to jeden z głównych punktów takiego wyjazdu, ale czasami może się zdarzyć, że z różnych przyczyn będziemy musieli stołować się w barze. Kolejną kwestią, którą warto sprawdzić przed wyjazdem, jest możliwość wypożyczenia kajaku czy łódki. W końcu jeśli jedziemy nad jezioro, to korzystajmy z wodnych atrakcji! Dla dzieci taka wodna wycieczka będzie niesamowitym przeżyciem. Warto także sprawdzić możliwości pieszych wycieczek w okolicy, dzięki czemu zamiast wylegiwać się na trawie, dzieci będą cały czas aktywne.

Weekend w górach

Kolejnym sposobem na zapewnienie dzieciom aktywnej formy wypoczynku na weekend może być wyjazd w góry. Dla dzieci będzie to świetna okazja do spędzenia czasu w pięknych okolicznościach przyrody, oddychając czysty, krystalicznym powietrzem. Samo wejście na szczyt będzie dla nich wyzwaniem i powodem do ogromnej satysfakcji, co może zaowocować w przyszłości rozwinięciem się pięknej pasji, jaką jest górski trekking. Wybierając nocleg w górach, warto postawić na hotel z atrakcjami dla dzieci, dzięki czemu nawet w czasie niepogody, gdy wyjście na szlak nie będzie możliwe, maluchy nie będą się nudzić. My z kolei będziemy mogli w tym czasie odpocząć i zrelaksować się korzystając z oferty SPA.

Decydując się na wyjazd z dziećmi w góry pamiętajmy o tym, aby dobrze spakować bagaż zarówno swój, jak i maluchów. Koniecznie zabierzmy ze sobą odzież i obuwie na szlak, biorąc pod uwagę fakt, że w górach mogą panować różne warunki atmosferyczne, dlatego nawet w ciepłe dni należy mieć przy sobie kurtkę przeciwdeszczową i chroniącą od wiatru, jak również czapkę lub opaskę i chustę lub szalik.

Weekend na wsi

Taki wypoczynek to prawdziwa frajda dla maluchów. Spędzenie weekendu w gospodarstwie agroturystycznym będzie dla dzieci nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale również do zobaczenia, jak wygląda życie na wsi oraz na czym polega praca rolnika. Większość tego rodzaju gospodarstw agroturystycznych ma do zaoferowania swoim gościom lokalne, naturalne produkty, a także wiele różnych atrakcji, na przykład przejażdżka bryczką, uczestniczenie w sianokosach czy w produkcji sera.

Aktywny wypoczynek z dziećmi to okazja do spędzenia wspaniałych chwil w gronie rodzinnym, które na długo pozostaną w pamięci jej członków i z pewnością wzmocnią więzi między rodzicami a dziećmi.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *