Site Loader

Karnisze drewniane to jedna z najbardziej popularnych odmian tego ważnego elementu wyposażenia pomieszczeń, którego zadaniem jest podtrzymanie firan lub zasłon. Ich odpowiedni dobór jest ważny także ze względu na wystrój wnętrza.

Rodzaje karniszy drewnianych i zasady ich doboru

Karnisze drewniane mogą być wykonane z kilku odmian drewna. Najpopularniejsze z nich to sosna, buk lub brzoza. Decydując się na zakup karnisza lub karniszy drewnianych, oprócz jego rozmiarów dopasowanych do szerokości okna lub okien, warto wziąć pod uwagę kolor mebli oraz podłogi w danym pomieszczeniu. Jeśli zadbamy o spójność w tym zakresie, możemy liczyć na to, że aranżacja takiego pomieszczenia będzie cieszyła oko przez wiele lat. Karnisze drewniane cechują się dużą wytrzymałością.

Karnisze drewniane – najważniejsze zalety

Wśród głównych zalet karniszy drewnianych warto wyróżnić to, że prezentują się one pięknie w pomieszczeniach większości stylów.Karnisze drewniane najlepiej pasują do wnętrz, które urządzono w stylu klasycznym lub rustykalnym, ale stanowią także uniwersalne rozwiązane dla pomieszczeń o dużym metrażu i z wysokim sufitem. W tych ostatnich wyglądają one niezwykle subtelnie. Tego typu karnisze są w stanie wykreować domową, ciepłą atmosferę, dlatego idealnie sprawdzają się w większych gospodarstwach domowych, zamieszkiwanych przez duże, co najmniej kilkuosobowe rodziny.Bardzo istotne jest to, że takie karnisze drewniane można pomalować na dowolny kolor, przez co jeszcze lepiej dopasują się do danego pomieszczenia. Sporą zaletą karniszy drewnianych jest także to, że jest to rozwiązanie ekologiczne, ponieważ drewno to naturalny materiał, który nie emituje żadnych szkodliwych substancji w toku korzystania z niego.Karnisze drewniane to klasyka gatunku. Niezależnie od tego, na jaką ich odmianę się zdecydujemy, możemy liczyć na to, że będą się one prezentowały efektownie w niemal każdym pomieszczeniu. Wystarczy tylko pamiętać o dopasowaniu ich stylistycznie do innych elementów wnętrza.

Karnisze metalowe – zalety

Główną zaletą karniszy metalowych jest to, że cechują się one wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Chodzi tutaj zarówno o uszkodzenia mechaniczne, jak i zarysowania, czy też odkształcenia na skutek konieczności utrzymywania firanek lub zasłon. Takie karnisze, przy ich odpowiednim użytkowaniu, są w stanie wytrzymać wiele lat. Decydując się na zakup takich karniszy, można zatem liczyć na oszczędności.

Karnisze metalowe – odmiany

Karnisze metalowe mogą występować w różnych odmianach, jeśli chodzi o ich wygląd. Po pierwsze, istnieje możliwość zakupu karniszy pojedynczych i podwójnych (w tym drugim przypadku można zamontować na nich jednocześnie firanki i zasłony). Takie karnisze dostępne są także w kilku wariantach kolorystycznych. Oprócz klasycznej stali nierdzewnej, można się spotkać m.in. z brązem, z czarnym i z białym matem, z antycznym mosiądzem, czy też z satyną. Pozwala to na idealne dostosowanie takich karniszy do stylistyki pomieszczenia i potrzeb domowników.Karnisze metalowe – w jakich pomieszczeniach warto je stosować?Karnisze metalowe, ze względy na uniwersalną stylistykę, można zastosować z powodzeniem zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, jak i klasycznych. Metal w karniszu idealnie komponuje się z wnętrzami w stylu industrialnym, w klimacie retro, a nawet w stylizacji skandynawskiej. Estetykę takich karniszy zapewniają eleganckie końcówki o różnych kształtach i formach. Kluczowe jest dobranie takich karniszy, które będą dopasowane do innych elementów wyposażenia i wykończenia danego pomieszczenia, a więc np. mebli, okien, drzwi, czy też różnego rodzaju sprzętów.
Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/karnisze-drewniane

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *