Site Loader

Jesień to czas długich wieczorów i..wyzwanie dla rodziców! Bo czym można zająć znudzone dzieci? Na rynku aż roi się od różnego rodzaju zabawek, większość z nich jednak to zabawki na krótki czas- po godzinie, dwóch zostają rzucone w kąt, a dziecko nudzi się dalej. A gdyby tak postawić na zabawkę, która rozwija kreatywność dziecka i nigdy się nie nudzi? Postaw na klocki magnetyczne, innowacyjną zabawkę, na której punkcie oszaleli wszyscy.

Czym są klocki magnetycze?

Klocki magnetyczne to nowoczesna forma znanych nam przecież od dzieciństwa klocków. Cel zabawy jest ten sam- wybudowanie ciekawych konstrukcji z użyciem różnych elementów. Innowacją jest jednak zastosowanie magnesów, które pozwalają na stworzenie stabilnej konstrukcji. Dzięki magnesom klocki nie przewracają się, demotywując i odbierając radość z zabawy. Tworzenie konstrukcji z magnetycznych klocków jest łatwe, szybkie i przyjemne, a dzieci to uwielbiają! Klocki magnetyczne to jedna z najlepszych dostępnych obecnie zabawek rozwijających dla dzieci.

Klocki magnetyczne dla dzieci- jakie mają zalety?

Klocki magnetyczne stymulują wyobraźnię malucha już od najmłodszych lat. Dzięki zestawom o różnej liczbie elementów, klocki mogą być używane przez dzieci od drugiego roku życia. Są także zestawy bardziej zaawansowane, z większą liczbą elementów, przeznaczone dla starszych dzieci.Klocki magnetyczne to wspaniałe ćwiczenie wyobraźni i kreatywności. Podsuwają maluchowi nowe rozwiązania, rozbudzają ciekawość świata i zajmują uwagę na długi czas. Ciekawym rozwiązaniem są klocki z konkretnymi motywami, np. z motywem owoców czy zwierząt. Zadaniem dziecka jest połączenie elementów w taki sposób, by powstał dany owoc czy zwierzę. Dla starszych dzieci przewidziano także klocki z motywami geometrycznymi, które rozwijają matematyczne i logiczne myślenie już od najmłodszych lat.

Czy warto kupić klocki magnetyczne?

Klocki magnetyczne to doskonały sposób na zajęcie dziecka podczas długich jesiennych wieczorów. To także pretekst do długich i rozwijających zabaw z rówieśnikami. Dzięki zastosowanym magnesom, z ułożeniem klocków poradzą sobie nawet małe dzieci. Starsze maluchy będą miały możliwość poćwiczenia motoryki małej, a także synchronizacji ręka-oko, co ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju dziecka. Klocki magnetyczne to zdecydowanie dobry pomysł na gwiazdkowy prezent dla malucha. W sklepie dostępne są zróżnicowane zestawy, co pozwoli na dopasowanie ich do zainteresowań dziecka. Klocki magnetyczne z pewnością szybko się nie znudzą i zapewnią wielogodzinną rozrywkę dzieciom i rodzicom. Zapraszamy do naszej księgarni https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/pol_m_Klocki_Magnetyczne-9070.html.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *