Site Loader

Otynkowanie elewacji jest niezbędne, aby zabezpieczyć ściany budynku przed wpływem czynników zewnętrznych – opadów, niskich i wysokich temperatur, korozji biologicznej. Ile kosztuje tynkowanie ścian zewnętrznych?

Tynkowanie elewacji – co wpływa na cenę?

Trudno z góry powiedzieć, ile wyniesie cena wykonania elewacji w domu jednorodzinnym. Wynika to z faktu, że na ostateczne koszty wpływa wiele czynników.

Na koszt tynkowania elewacji wpływają:
– Rodzaj wybranego tynku,
– Powierzchnia ścian zewnętrznych,
– Sposób prowadzenia prac – samemu lub z firmą,
– Stan podłoża pod tynkowanie.

Przykładowo nowa elewacja starego domu może wymagać dodatkowych prac polegających na wzmocnieniu podłoża i uzupełnieniu ubytków, co nie jest potrzebne w nowszych budynkach.

Również niektóre rodzaje lepszych jakościowo tynków, na przykład jak tynki silikonowe i silikonowo-silikatowe, będą związane z wyższym kosztem.

Jeśli nie wiesz czy warto zdecydować się na wykonanie elewacji to zerknij na elewacyjnie.pl.

Koszt tynkowania elewacji – materiały i robocizna

Najczęściej do wykonania elewacji domu jednorodzinnego wykorzystywany jest niedrogi i trwały tynk akrylowy. Obecnie za tego typu produkt trzeba zapłacić około 110-150 złotych za 25 kilogramów. Osiąga on wydajność na poziomie 2,5 kg/m2.

Z kolei koszt tynkowania elewacji z wykorzystaniem tynków silikonowych oraz silikonowo-silikatowych będzie już wyższy, ponieważ za opakowanie 25 kg trzeba będzie zapłacić od 130 do 160 złotych. Tego typu tynki osiągają podobną wydajność.

Wobec tego koszty materiałów najczęściej wynoszą od około 30 do 70 złotych za m2 powierzchni, natomiast wtedy, gdy chce się zlecić wykonanie tynków zewnętrznej ekipie, wtedy koszty wynoszą od około 130 złotych za m2.

Gdy zamierzamy zdecydować się na usługi zewnętrznej ekipy, najlepiej skontaktować się z paroma firmami i wysłać do nich zapytania ofertowe. Dzięki temu można dowiedzieć się, która zaoferuje najniższą cenę za tynkowanie elewacji.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki sponsorowane:

Szukasz co będzie modne tego roku? Sprawdź serwis ale-moda.pl

Porady doświadczonej mamy? Tylko na pomocna-mama.pl