Site Loader

Nowa Zelandia to państwo położone na Pacyfiku, składające się z wielu wysp. Największym z miast jest Auckland, posiadające około 1,5 miliona mieszkańców. Miasto samo w sobie jest już ciekawe, ale jeszcze ciekawsza jest okolica. Auckland leży u podnóża wygasłego wulkany Eden, gdzie znajduje się punkt widokowy, z którego poza panoramą miasta, możemy podziwiać cudowną okolicę. Co jest takiego ciekawego w tej okolicy? Około 50 wygasłych wulkanów. Niedaleko możemy także przejść się plażą Muriwai Beach, która wyróżnia się od innych czarnym piaskiem. W Nowej Zelandii znajdziemy także miasteczko Hobbitów w Matamata, gdzie kręcono sceny do dwóch serii filmowych opartych na powieściach J.R.R. Tolkiena. Pięknym miejscem, gdzie warto wybrać się przed rozpoczęciem dnia, jest Park Narodowy Uluru, gdzie niezapomnianym wspomnieniem stanie się oglądanie wschodu słońca, przy pięknej czerwonej skale Uluru.

Piękne jaskinie, gejzery i inne cuda przyrody

Wai-O-Tapu to miejsce, którego nie można wręcz ominąć podróżując po Nowej Zelandii.Jest to kraina źródeł geotermalnych, kolorowych jezior oraz gejzerów, których zapach możemy poczuć już od wejścia. Poza Wai-O-Tapu niezapomniane wrażenia pozostawi nam także jaskinia Waitomo. Miejsce jest prawdziwym fenomenem i ogromną atrakcją turystyczną. Dlaczego? Otóż w jaskini żyją larwy muchówki, które tworzą gęste pajęczyny. W nie wpadają owady, które odwłokami emitują światło. Gdy wyłączymy latarki i spojrzymy w górę, widok przypomina gwieździste niebo. Jest to atrakcja nie do przegapienia. Nowa Zelandia z biurem LogosTour.

Ciekawa kultura Maorysów

Nowa Zelandia ma także ciekawą kulturę. Poza wieloma pięknymi zjawiskami przyrody, mniej lub bardziej odrestaurowanymi zabytkami i niewątpliwie interesującymi muzeami, Nowa Zelandia to także kraj walecznych Maorysów, czyli rdzennych mieszkańców wysp. Kulturę tubylców poznać można w wielu wioskach, między innymi w wiosce Te Puia, gdzie zobaczymy, jak Maorysi spędzali czas, obejrzymy pokaz tańca oraz poznamy historię ludu i samej wioski. Uroku dodają źródła geotermalne i unoszące się z nich opary, a także tradycyjny maoryski obiad hangi. Dopełnieniem są przedstawienia oraz rzeźbienie w drewnie. Całość jest na tyle ujmująca, że podróże w to miejsce stają się wręcz obowiązkiem wielu turystów. Czas możemy sobie umilić także w Rotorua, gdzie znajduje się tradycyjny maoryski teatr.

Nowa Zelandia to kraj dla ludzi ciekawych świata, kultury i ludzi. Dopełnieniem wizyty na wyspach jest także piękna przyroda, która sprawi, że zabraknie nam tchu w piersiach.

admin

One Reply to “Kraj wulkanów i Hobbitów, czyli Nowa Zelandia z LogosTour”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *