Site Loader

Zakup mieszkania lub domu to ogromny wydatek. Wiadomym jest, że nie każdy posiada dostateczną ilość środków finansowych. Nie oznacza to jednak tego, że własna nieruchomość zarezerwowana jest wyłącznie dla osób zamożnych. Skutecznym rozwiązaniem może okazać się kredyt hipoteczny. Oczywiście nie jest on zarezerwowany dla każdego. Wiadomym jest, że kredytobiorca musi spełniać konkretne warunki – w innym przypadku podpisanie umowy będzie niemożliwe. Nie masz pojęcia od czego zacząć? Zapoznaj się z naszym artykułem, który zweryfikował doradca kredytowy Gorzów.

Wymagania wobec kredytobiorcy

Zastanawiasz się, kto może wziąć kredyt hipoteczny? Jest to oferta dla osób pełnoletnich. Mogłoby się wydawać, że to osoby młode mają większy problem z podpisaniem umowy, jednak nie jest prawdą. Trzeba wziąć pod uwagę, że nierzadko spłata zobowiązania ciągnie się przez kilkadziesiąt lat. Z tego powodu instytucje finansowe chętniej udzielają kredytu hipotecznego osobom młodym, o ile tylko posiadają one zdolność kredytową. „Idealny” klient to osoba do 35 lat. Oczywiście nie oznacza to tego, że kredytobiorca nie może być starszy. Zazwyczaj jednak maksymalny okres spłaty jest nieco krótszy, co może wiązać się z wyższą ratą miesięczną. Pamiętajmy, że jednocześnie musi być ona adekwatna do zarobków. Jeśli poziom naszych dochodów nie jest zbyt duży, to otrzymanie kredytu w wysokości 500 000 zł na 10 lat jest praktycznie niemożliwe. Wysokość miesięcznej raty to tylko część osiąganych dochodów – z tego względu istotne jest ich udokumentowanie. Jeśli nie możemy przedstawić wymaganych zaświadczeń (np. umowy o pracę), to ciężko będzie nam udowodnić zdolność kredytową. Nie masz pojęcia, czy kredyt hipoteczny jest dla Ciebie i ile wynosi maksymalna kwota, którą możesz pożyczyć? Skontaktuj się z doradcą finansowym na https://kredytgorzow.pl/oferta/, który przeprowadzi dokładna analizę dostępnych ofert, a także doradzi najkorzystniejsze z dostępnych rozwiązań.

Wysokość wkładu własnego

Zadajesz sobie pytanie: ile wynosi wysokość wkładu własnego 2020? Aktualnie jest to 20% – oczywiście trzeba podkreślić, że nie jest to sztywny próg, z którym spotkamy się w każdym przypadku. Czasami wkład własny jest nieco niższy – to doskonała opcja dla tych, którzy nie posiadają zbyt dużej ilości gotówki. Nie jest to jednak rozwiązanie perfekcyjne. Najczęściej relatywnie niski wkład własny jest związany z większymi kosztami kredytowymi. Oznacza to, że finalna kwota, którą musimy spłacić jest wyższa. Nierzadko bardziej opłacalna jest oferta z wyższym wkładem własnym. Warto wspomnieć, że na rynku można spotkać się z ofertami kredytu hipotecznego bez wkładu własnego. Nie zapominajmy jednak o tym, że nie zawsze są one bezpieczne, a nawet korzystne. Kredyt z minimalnym wkładem własnym może okazać się kilkadziesiąt tysięcy tańszy, co dla wielu osób jest ogromną kwotą. Masz problem z samodzielnym wyborem oferty? Lepiej nie ryzykuj i nie podpisuj żadnej umowy w ciemno. Rozsądniej jest skorzystać ze wsparcia profesjonalnego doradcy finansowego (https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyGorzow/), który uchroni przed podjęciem błędnej decyzji.

Stan cywilny kredytobiorcy

Nie wiesz, jakie warunki na kredyt hipoteczny musisz spełniać? Jak już wspomniano, największe znaczenie ma wiek oraz udokumentowana wysokość miesięcznych dochodów. Mogłoby się wydawać, że osobom samotnym ciężej jest podpisać umowę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że stan cywilny ma podrzędne znaczenie. Najważniejsza jest oczywiście zdolność kredytowa. Pośrednio łączy się to jednak z posiadaniem współmałżonka. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że osoby będące w małżeństwie mają zwykle po zsumowaniu wyższy dochody, niż osoba samotna. Z drugiej strony kredyt hipoteczny jest wielkim problemem w przypadku rozwodu. Jego podzielenie jest zwykłe nieopłacalne. Przepisanie go na jedną osobą również generuje sporo trudności – przede wszystkim z tego powodu, że dochodzi do zmniejszenia miesięcznego dochodu, a więc następuje kolejne obliczenie wysokości miesięcznej raty.

Czas spłaty kredytu

Nie każdy wie, kiedy zaczyna się spłacać kredyt hipoteczny. Ciekawym jest, że niektóre instytucje finansowe umożliwiają rozpoczęcie spłaty dopiero po kilku miesiącach od podpisania umowy. Nie każdy korzysta z takiego udogodnienia, ponieważ okres spłaty przedłuży się. Ponadto nierzadko dostępne są wakacje kredytowe, czyli przerwa w spłacie zobowiązania. Jest to spora pomoc w sytuacji, gdy tymczasowo nie możemy spłacać rat. Zazwyczaj zyskujemy jednorazowe prawo do wakacji kredytowych, które mogą trwać nawet przez pół roku (wszystko zależy od regulaminu banku). Nie można jednoznacznie powiedzieć, ile wynosi standardowy okres kredytowania. Z oczywistych względów banki dążą do maksymalnego wydłużenia czas trwania umowy, ponieważ jest to dla nich większy zysk. Właśnie dlatego kredyt hipoteczny najczęściej udzielany jest na 30-35 lat. Nie można jednak zapomnieć o możliwości wcześniejszej spłaty, czy też nadpłacania rat. Trzeba jednak upewnić się, że jest to dla nas korzystne.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *