Site Loader

Buty roczki, bo tak zazwyczaj nazywane są pierwsze dziecięce buty, to nie lada wydarzenie. Należy więc dokładnie się do niego przygotować, bo niestety, ale jakiekolwiek uchybienia w tej sprawie mogą zaburzyć naturalne stawianie pierwszych kroków przez malucha. Kupując obuwie dla dziecka, należy pamiętać, że stopa dziecka dopiero się rozwija i poprzez kupno butów nieodpowiednich możemy ją łatwo zniekształcić. Warto skorzystać z sklepu dlastopy.pl

Jakie buty dla maluszka wybrać?

Buty do nauki chodzenia to bardzo istotna kwestia, która może ułatwić lub utrudnić dziecku stawianie pierwszych kroków. Każdy rodzic powinien więc dokładnie przemyśleć na jaki model się zdecydować. Najlepiej najpierw zwrócić uwagę na jakość wykonania, a także na to z jakiego materiału zostało wykonane obuwie. Powinien to być materiał bardzo miękki i elastyczny, w odbiorze przypominającym skarpetkę. Jest to bardzo ważne, bo dziecko nie miało na sobie nigdy sztywnych butów, jak do tej pory chodziło boso, więc na skutek utrudnień z tym związanych, może zacząć niewłaściwie stawiać stopę.

Jakie zapięcie będzie najlepsze?

Jeśli chodzi o zapięcie to buty dziecka muszą pełnić przede wszystkim funkcję stabilizację stopy. Dlatego najlepiej wybrać te sznurowane. każdy rodzic ma dzięki temu kontrolę, która umożliwia najbardziej jak się da ustabilizowanie stopy. W przypadku butów wkładanych, czy na rzepy, które bardzo często się wyrabiają niestety mogłoby to się okazać niemożliwe. Dlatego najlepiej od razu zdecydować się na buty sznurowane i to do nich się od początku przyzwyczajać.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *