Site Loader

Mała łazienka to zmora wielu osób. Dotyczy to w szczególności mieszkań usytuowanych w blokach. Zwykle są to pomieszczenia dość trudne w aranżacji. Ograniczona ilość przestrzeni sprawia, że ciężko znaleźć jest odpowiednią armaturę. Warto jednak wiedzieć, że wanna narożna może być wstawiona nawet do małego wnętrza. Jest to szczególnie dobra opcja w przypadku, gdy tradycyjna prostokątna wanna po prostu się nie zmieści. Modele narożne cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Są nie tylko praktyczne, ale również atrakcyjne pod względem wizualnym. Ich nowoczesny design z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym.
Pamiętajmy o tym, aby wyposażenie łazienki było dobrze przez nas przemyślane.

Wanna plus prysznic

Wanna narożna sprawdzi się w przypadku, gdy w małej łazience chcemy jednocześnie umieścić wannę oraz prysznic. Dzięki temu, że wanna będzie zajmować tylko jeden kąt, to w drugim z powodzeniem możemy umieścić prysznic. Teoretycznie modele narożne wymagają takiej samej ilości miejsca. Nie są przecież one mniejsze, niż tradycyjna wanny, a jedynie posiadają inny kształt. Trzeba jednak wiedzieć, że decydując się na taką opcję zyskujemy ogromną ilość przestrzeni, którą może dowolnie wykorzystać.
Wanny narożne występują w wielu rozmaitych rozmiarach oraz formach. Wybór jest na tyle duży, że znalezienie czegoś dla siebie nie powinno być żadnym problemem. Front wanny można obudować specjalnymi panelami. Dzięki nim będzie on prezentować się o wiele lepiej. Panele zwykle dostarczane są przez producenta, dzięki czemu nie ma konieczności dopasowywanie dodatkowych elementów. Oczywiście wanna może zostać wykończona w mniej sztampowy sposób. Idealną opcją jest mozaika, która prezentuje się oryginalnie, a zarazem elegancko.

Wersje prawo i lewostronne

Wanny narożne można idealnie dopasować do swojej łazienki. Występują one zarówno w wersji prawo oraz lewostronnej. Wiele osób obawia się, że modele narożne nie są zbyt wygodne. Zwykle posiadają one wyraźne zwężenie, które wydaje się być mało komfortowe w użytkowaniu. Należy jednak pamiętać, że wanny narożne są zaprojektowane w taki sposób, aby gwarantować najwyższy poziom wygody. Wszelkie asymetrie w żaden sposób nie wpływają na użytkownika. Nie trzeba więc obawiać się, że niesymetryczne kształty będą problematyczne podczas kąpieli.
Podsumowując – wanny narożne to spora oszczędność przestrzeni. Można wykorzystać ją np. na wstawienie pralki, kabiny prysznicowej, czy też dodatkowej szafki na akcesoria łazienkowe. Projektując łazienkę lub planując jej remont warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *