Site Loader

Malownicze jeziora oraz bogata przyroda to doskonała sceneria do uprawiania sportów. Jakie atrakcje dla aktywnych czekają na Mazurach? Koniecznie zajrzyj do artykułu napisanego we współpracy z hotelsantamonica.pl/idealny-hotel-na-mazurach.

Mazury dla amatorów żeglarstwa – gdzie się wybrać?

Warmia i Mazury to idealne miejsce dla każdego miłośnika żeglowania. Różnorodne jeziora, które połączone są ze sobą kanałami, a także świetnie przygotowana baza gwarantują niezapomniany urlop na i nad wodą.

W regionie jak Mazury ile jezior czeka na żeglarzy? Łącznie to ponad 2600 różnorodnych zbiorników – od tak dużych jak Mamry, Śniardwy oraz Jeziorak, a skończywszy na niewielkich, które idealnie nadają się do kameralnego wypoczynku.

Wśród miast portowych, do których często zawijają żeglarze, znajdują się między innymi Mikołajki, Giżycko, Mrągowo czy Węgorzewo.

Windsurfing na Mazurach – gdzie czekają najlepsze warunki?

Mazury są wspaniałym wyborem dla miłośników sportów wodnych jak kitesurfing, wakeboard czy windsurfing. Znakomite warunki panujące na jeziorach, łagodne zejścia do wody, a także duża przestrzeń powodują, że to idealne miejsce dla początkujących oraz dla zaawansowanych amatorów tych dyscyplin.

Gdy chodzi o sporty jak kitesurfing, wakeboard czy windsurfing Mazury gdzie warto się wybrać? Bardzo popularne są między innymi rejony jeziora Niegocin, gdzie działają również ośrodki szkoleniowe z kompletnym wyposażeniem czekającym na miejscu oraz dobrą bazą noclegową. Inne polecane kierunki to jeziora Śniardwy, Święcajty czy Czos.

Raj dla wędkarzy – gdzie na ryby na Mazury?

Uwielbiasz spędzać czas nad wodą i łowić ryby? Gdy nie wiesz, gdzie na ryby Mazury to idealny kierunek!

Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to mnóstwo miejsc, gdzie można poświęcić swój czas na wędkowanie. Wśród często polecanych lokalizacji, poza popularnymi jeziorami, znajdują się też te nieco mniejsze, na przykład Kisajno, Bełdan, Roś, Stręgiel. Wędkować można zarówno z brzegu, jak i z łódki albo z jachtu.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *