Site Loader

Styl skandynawski na dobre zagościł w naszych domach. Jest praktyczny, prosty i korzystnie wpływa na samopoczucie. Przez lata jednak styl ewoluował, dzięki temu dostosował się do wymogów aranżacyjnych

Cechy stylu skandynawskiego

Klasyczne wydanie stylu skandynawskiego to naturalne materiały i kolory. Ciepłe drewno, biel, szarość i delikatne akcenty czerni to cechy charakterystyczne wnętrz w stylu skandynawskim. Coraz częściej projektanci ocieplają wizerunek i surowość stylu poprzez elementy delikatnego złota.

Meble w stylu skandynawskim

Oprócz minimalizmu, prostoty i naturalności podczas aranżacji wnętrza koniecznie należy dobrać odpowiednie meble, które nadają pomieszczeniu charakteru i funkcjonalności.
Meble skandynawskie zazwyczaj cechuje biel z delikatnymi wstawkami z drewna. Do jadalni idealny będzie piękny drewniany stół z krzesłami, koniecznie z drewna, a pod telewizor doskonale sprawdzi się drewniana szafka RTV. Drewno idealnie współgra z czernią, zatem dodatki w takiej kolorystyce są jak najbardziej wskazane. Meble skandynawskie to prostota, naturalność, elegancka linia i wyrafinowanie. Projektując wnętrze można wprowadzić delikatne akcenty przełamujące styl. Dobierając odpowiednią kanapę w stylu skandynawskim, całość można przełamać kolorowym fotelem, który nada pomieszczeniu oryginalnego charakteru. Szeroką ofertę mebli znajdziesz u Meble Jarczak – Sklep z meblami.

Zalety mebli skandynawskich

Meble skandynawskie wykonane są według sprawdzonej technologii, dlatego są wyjątkowe i niepowtarzalne. Design skandynawski jest osobliwy, a dzięki łączeniu materiałów ze skórą, drewnem, futrem czy szkłem, całość nabiera niebanalnego wyglądu. Meble skandynawskie to również funkcjonalność. Nie ma zbędnych konstrukcji, półek, szuflad i nóg. Każdy element ma swoje przeznaczenie i cel.

Meble skandynawskie sprawdzą się zarówno w minimalistycznej powierzchni jak i w pięknej rezydencji. Cechuje je prostota i naturalność. Dzięki swojej funkcjonalności cieszą się rosnącą popularnością i coraz częściej pojawiają się w polskich domach. Nadają pomieszczeniu atmosfery komfortu i spokoju.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *