Site Loader

Egzotyczne rośliny dotarły do Polski z najodleglejszych zakątków świata, by zdobić wnętrza, a także zapewniać ich niepowtarzalny klimat. Co sprawiło, że egzotyczne rośliny skradły serca Polaków i stały się niemalże nieodłącznym elementem ozdobnym wielu mieszkań i domów?

Dlaczego egzotyczna roślinność cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Ich nietypowy wygląd sprawia, że wiele osób pragnie je posiadać we własnym domu jako swego rodzaju odmianę od znanych wszystkim, domowych roślin. Egzotyki prezentują się doskonale zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach, jednak ich niebanalny wygląd idzie w parze ze znacznymi wymaganiami jeśli chodzi o ich uprawę.

Warto jednak pamiętać, że dużo roślin egzotycznych ma wpływ nie tylko na estetykę wnętrz. I tak, przykładowo, aloes czy bromelia pozwalają na jeszcze lepszą filtrację powietrza w pomieszczeniach. Jako że preferują niższe temperatury, warto ustawiać rośliny te w sypialniach: dzięki temu rozkwitną, a dodatkowo zapewnią lepszą jakość snu.

Jak dbać o rośliny egzotyczne?

Dbanie o rośliny egzotyczne wymaga nierzadko zapewnienia im określonych warunków, odmiennych w przypadku różnych gatunków roślin. Jedna będą wymagały zapewnienia odpowiedniej temperatury i dostępu do sztucznego lub słonecznego światła, inne – dobrego podłoża. Wszystko to może wiązać się z dość dużymi kosztami, które możesz pokryć z pomocą pożyczki online. Łatwe procedury i szybka decyzja kredytowa pozwolą Ci w bardzo krótkim czasie cieszyć się nowymi roślinami w Twoim domu.

Jak wybrać najlepszą roślinę egzotyczną?

Przed zakupem konkretnej rośliny zorientuj się, jakie są jej wymagania. Niestety w niektórych przypadkach może okazać się, że choć określona odmiana rośliny bardzo przypadła wszystkim domownikom do gustu, stworzenie dla niej odpowiednich warunków jest po prostu niemożliwe. Dzieje się tak szczególnie często w przypadku roślin, które wymagają odpowiedniej ekspozycji na światło przy braku okien skierowanych na południe w domu.

Jeżeli preferujesz niewymagające pod względem opieki, zielone rośliny – sprawdź, jak wyglądają monstery. Charakteryzują się dużymi, zielonymi liśćmi i stosunkowo dużą tolerancją jeśli chodzi o ich stanowisko. Możesz umieścić monsterę w doniczce wiszącej lub stojącej, w zależności od rozmiarów rośliny (a także Twoich preferencji).

Egzotyczne kompozycje

Dużą popularnością cieszą się wśród Polaków również rozmaite, doniczkowe kompozycje z sukulentów. Ich największą zaletą jest to, że nie mają dużych wymagań, jeśli chodzi o opiekę. Niestety, należą do stosunkowo drogich roślin. W związku z ich znaczną wytrzymałością, jest to w dużej mierze jednorazowy wydatek: raz stworzona kompozycja z sukulentów bardzo rzadko wymaga „poprawek” czy wymiany niektórych roślin.

Jeżeli marzysz o tym, by w Twoim domu znalazł się szereg egzotycznych roślin, jednak nie masz na nie w tej chwili wystarczających środków, skorzystaj z pożyczki online. Dzięki temu stworzysz wnętrze o jakim marzysz, a środki zwrócisz w możliwych do spłaty ratach.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *