Site Loader

Usługa faktoringu możliwa jest nie tylko w biznesie, ale coraz częściej używana jest również w sporcie. Wyjaśniamy, na czym polega faktoring dla klubów sportowych i sportowców i jakie są jego najważniejsze atuty! Więcej informacji znajdą Państwo w artykule, który został napisany we współpracy z efaktor.com.pl/branze/kluby-sportowe/.

Co to jest faktoring?

Faktoring jest rodzajem usługi umożliwiającej finansowanie faktur. Oznacza to, że w jego ramach można otrzymać zapłatę za wystawioną fakturę terminową przed terminem jej zapłaty.

Faktor, czyli firma świadcząca faktoring, przekazuje do swojego klienta – faktoranta pieniądze z faktury nawet w ciągu kilku dni. Możliwa jest wypłata nawet do 90-100% kwoty umieszczonej na fakturze. Następnie reszta pieniędzy przekazywana jest po zapłacie przez dłużnika.

Usługa faktoringu usprawnia prowadzenie działalności, ponieważ dzięki niej można otrzymać pieniądze z faktur od razu po ich wystawieniu. Pozyskane środki można wówczas przeznaczyć na opłaty, zakupy, inwestycje, minimalizując ryzyko zatorów płatniczych.

W czym pomaga faktoring w sporcie?

Chociaż najczęściej z usług faktoringowych korzysta biznes, to jednak jest to oferta skierowana również do innych podmiotów. Obecnie dużym zainteresowaniem wyróżnia się faktoring dla klubów sportowych i dla sportowców.

Kluby sportowe i sportowcy bardzo często mają problemy z utrzymaniem płynności finansowej ze względu na odroczone terminy zapłaty transz sponsorskich oraz nieregularne przychody. Faktoring dla sportowców i klubów pomaga wtedy w przyspieszeniu płatności i łatwym finansowaniu kosztów działalności.

Usługa finansowania faktur w sporcie jest związana z wieloma korzyściami, między innymi ułatwia płatności związane z utrzymaniem klubu, zawodników oraz specjalistów, redukuje ryzyko zatorów płatniczych i narastania długów, a także umożliwia skuteczne inwestowanie.

Jak odbywa się finansowanie faktur?

Żeby rozpocząć faktoring dla sportowców albo klubów sportowych, konieczne jest wybranie firmy faktoringowej, która świadczy tego typu usługi. Obecnie oferuje je między innymi firma faktoringowa eFaktor.

Następnie należy skontaktować się z faktorem, aby uzgodnić szczegóły dotyczące faktoringu i podpisać umowę.

Finansowanie faktur polega na przekazywaniu ich do firmy faktoringowej, co również możliwe jest przez internet. Następnie firma analizuje fakturę i już w czasie do 24 godzin wypłaca pieniądze klientowi.

Koszty faktoringu zwykle mają formę odsetka od wartości faktury. Są one pobierane przy spłacie należności przez dłużnika.

Dzięki faktoringowi można zatem jeszcze sprawniej prowadzić działalność – również w sporcie!

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *