Site Loader

Polskie góry są miejscem wartym odwiedzenia. Ich majestatyczność, wielkość i różnorodność zdążyła zachwycić wiele osób. Można wybrać często uczęszczane lokalizacje lub odciąć się od świata i pojechać w bardziej dzikie rejony. Każdy wariant ma swoje pozytywne oraz negatywne strony. A gdzie warto pojechać w góry?

Hala gąsienicowa

Jeśli chcesz odwiedzić Zakopane, warto poświęcić również dzień na pojechanie do Hali gąsienicowej. Jest położona zaledwie 3,5 km od Zakopanego, na wysokości 1500 m. n. p. m. Z Zakopanego jeżdżą dorożki i busy do miejscowości, w której ona się znajduje. Na szlakach Hali gąsienicowej są cudowne widoki, możesz zobaczyć piękno polskich gór. Jest to również dobre miejsce dla osób, które nie są wprawione we wspinaczce.

Dolina Chochołowska

Jeśli zależy Ci na pięknych widokach, wybierz się do Doliny Chochołowskiej wiosną. Podczas tej pory roku, słynie ona z kolorowych krokusów licznie kwitnących na tamtejszych łąkach. Jest to pejzaż zdecydowanie warty zobaczenia. Warto dodać, że jeśli chciałbyś zabrać ze sobą psa, Dolina Chochołowska to jedyne miejsce polskiej części Tatr, gdzie jest to dozwolone.

Góry Stołowe

Będąc w Sudetach, nie można pominąć Gór Stołowych. Są one wyjątkowym miejscem na mapie Polski – można w nich zobaczyć ciekawe formacje skalne, o nietypowych kształtach i rozmiarach oraz skalne labirynty. W Górach Stołowych można znaleźć szlaki zarówno dla osób zaczynając przygodę z górami, jak i dla doświadczonych alpinistów, żądnych wyzwań. Przyciągają wiele różnych osób.

Trzy Korony

Trzy Korony znajdują się w Pieninach, są tam 3 wierzchołki: Okrąglica (982 m. n.p.m.), Płaska Skała (950 m. n.p.m.) oraz Pańskiej Skały (920 m. n.p.m.). Każdy z nich posiada swój urok, ale tylko na Okrąglicy znajdziemy platformę widokową, licznie przyciągającą turystów. Nic dziwnego – panorama, którą z niej widać, jest oszałamiająca.

Morskie Oko

Morskie Oko to jedno z najbardziej znanych miejsc w górach. Jest największych jeziorem w Tatrach (ok. 35 ha). Odwiedza je rocznie nawet 3 miliony osób, dlatego trzeba się przygotować na tłumy w sezonie letnim i zimowym. Jednak jest warte zobaczenia, krajobrazy i trasa prowadząca do niego jest wyjątkowo malownicza, do tego można stamtąd podziwiać szczyty Tatr Wysokich oraz Rysy. Z racji popularności tego miejsca, nie jest trudno tam się dostać – z Zakopanego jeżdżą busy do parkingu w jego okolicach.

Śnieżne Kotły

Polodowcowe kotły możemy zobaczyć w Karkonoskim Parku Narodowym. Ich widok zapiera dech w piersiach, są przykładem krajobrazu alpejskiego. Ich górna krawędź znajduje się na wysokości 1490 metrów n.p.m., a dno na ok. 1200 m n.p.m. Jeśli zdecydujemy się na wędrówkę do nich w lato, jest szansa, że na dnie Śnieżnych Kotłów ujrzymy śnieg. Flora alpejska oraz arktyczna dodają uroku temu miejscu. Trudno jest się w nim nie zakochać.

Polskie góry skrywają swoje tajemnice, malownicze pejzaże oraz ciekawe miejsca. Warto jest je odwiedzić i poznać bliżej. Niezależnie od pory roku, każdy z pewnością zakocha się w ich krajobrazach.

admin

One Reply to “Najciekawsze miejsca w polskich górach”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *