Site Loader

Nie każda osoba doświadczająca problemu nietrzymania moczu może liczyć na refundację wyrobów chłonnych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kiedy możliwa jest refundacja na pieluchomajtki z pasem biodrowym i inne wyroby stosowane w inkontynencji?

Kto może liczyć na refundację wyrobów chłonnych?

Aby refundacja na pieluchomajtki, majtki chłonne oraz inne wyroby chłonne była możliwa, pacjent, który się o nią ubiega, musi spełnić określone wymagania. Kiedy wymagania zostaną spełnione można zakupu dokonać na przykład w sklepie chlonne24.pl. W jakich sytuacjach możliwa jest refundacja NFZ wyrobów chłonnych?

Głównym warunkiem otrzymania refundacji na wyroby medyczne będzie ubezpieczenie zdrowotne osoby z tym problemem w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Gdy warunek ten jest spełniony, wówczas refundacja NFZ możliwa jest w poniższych przypadkach:

1. Kod P100 – dotyczy osób ze schorzeniami nowotworowymi, u których występują krwawiące albo owrzodziałe guzy krocza albo okolicy krzyżowej, przetoki na skutek choroby nowotworowej lub napromieniowania, powikłania po chorobach nowotworowych, neurogenne i nieneurogenne nietrzymanie moczu i kału, bez wysiłkowego nietrzymania moczu.

2. Kod P101 – dotyczy osób z zespołami otępiennymi oraz z głębokim upośledzeniem umysłowym, wadami wrodzonymi układu nerwowego i dolnych dróg moczowych, chorobami układu nerwowego, jatrogennym i pourazowym uszkodzeniem dróg moczowych, układu pokarmowego.

Ponadto możliwa jest refundacja na pieluchomajtki z wykorzystaniem przepisów ustawy „Za życiem” i ustawy wspierającej osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności. Zastosowanie mają wtedy orzeczenia oznaczone kodami jak 47ZN, 47ZND, 47DN. Jeśli osobie przysługuje refundacja na wyroby medyczne może je zakupić na przykład w sklepie medycznym chlonne24.pl.

Kiedy refundacja wyrobów chłonnych nie jest możliwa?

Ze względu na powyższe ograniczenia refundacja na pieluchomajtki oraz inne rodzaje wyrobów chłonnych nie będzie możliwa w przypadku osób, które nie spełniają tych wymogów.

Dotyczy to między innymi osób, które nie są ubezpieczone w Narodowym Funduszu Zdrowia, a także tych, u których nietrzymanie moczu nie jest związane ze schorzeniami znajdującymi się na liście. Przykładowo osoby z problemem jak wysiłkowe nietrzymanie moczu nie mogą otrzymać refundacji na wyroby chłonne.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki sponsorowane:

Szukasz co będzie modne tego roku? Sprawdź serwis ale-moda.pl

Porady doświadczonej mamy? Tylko na pomocna-mama.pl