Site Loader

Stosowanie nitki do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych u osób z aparatem ortodontycznym jest utrudnione. Na szczęście do dyspozycji są specjalne nitki i akcesoria, które pomogą w jej używaniu. Po co warto sięgnąć?

Jaka nitka do zębów z aparatem jest najlepsza?

Nitkowanie zębów pozwala na oczyszczenie przestrzeni międzyzębowych i dzięki temu zmniejsza ryzyko rozwoju próchnicy w tych trudno dostępnych miejscach. Jak nitkować zęby z aparatem?

Do nitkowania zębów z aparatem można zastosować zwykłą nitkę dentystyczną lub taśmę dentystyczną – nitkę o spłaszczonej budowie. Trudności może sprawiać jednak umieszczanie jej pod drucikiem aparatu. Podczas wizyty w Gliwice Medent uzyskasz również informację jak prawidłowo nitkować zęby.

Można też sięgnąć po specjalną nić dentystyczną do aparatów ortodontycznych. Składa się ona z dociętych już odcinków nitki ze sztywnymi końcówkami, co ułatwia wkładanie jej pod aparat.

Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych z aparatem – akcesoria

Do prostszego czyszczenia zębów z aparatem warto także sięgnąć po praktyczne akcesoria:

– Nawlekacz do nitki dentystycznej – ma postać dużej igły i wykonany jest z elastycznego tworzywa. Do jego oczka wkłada się nitkę, a potem przeciąga pod aparatem. Świetnie nadaje się do używania ze zwykłymi nitkami.
– Irygator – za jego pomocą można oczyścić przestrzenie między zębami strumieniem wody.
– Szczoteczki międzyzębowe – nadają się do czyszczenia powierzchni między zębami i do oczyszczania aparatu.

Nitkowanie zębów z aparatem – o czym pamiętać?

Jak prawidłowo nitkować zęby z aparatem? Nitkowanie powinno się wykonywać przed każdym myciem zębów.

Należy pamiętać o tym, by nie „piłować” zębów, ale wykonywać ruchy od dołu do góry, wymiatając zanieczyszczenia. W taki sposób oczyszcza się każdą boczną przestrzeń zębów w górnym i dolnym łuku.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *