Site Loader

Aranżacja własnych czterech kątów to wyzwanie. Z tego powodu wiele osób zapomina o detalach, takich jak okucia drzwi i okien. Warto pamiętać jednak, że mają one duży wpływ na funkcjonalność pomieszczeń.

1. Okucia do okien i drzwi – detale mają znaczenie
2. Okucia do drzwi i okien zwiększają funkcjonalność we wnętrzach
3. Jakie okucia do okien i drzwi wybrać?

Okucia do okien i drzwi – detale mają znaczenie

Aranżacja własnego domu czy mieszkania nie jest łatwa. Należy pamiętać o wielu elementach, które wpływają na estetykę i funkcjonalność pomieszczeń. Ważnym dodatkiem są np. okucia do okien i drzwi. Mimo że rzadko zawracamy na nie uwagę, te niepozorne elementy wpływają na komfort użytkowania nieruchomości, a także bezpieczeństwo domostwa.

Okucia do drzwi i okien zwiększają funkcjonalność we wnętrzach

Wybierając okucia do drzwi i okien, warto zdecydować się na modele nowoczesne. Najnowsze rozwiązania w tej dziedzinie sprawdzają w domach standardowych oraz inteligentnych. Współczesne okucia do drzwi są kompatybilne z systemami sterowania domami, dzięki czemu drzwi otwierać można np. za pomocą czytnika linii papilarnych, smartfona czy pilota. Podobnie sterować można również oknami.
Takie okucia do okien sprawdzają się szczególnie w przypadku świetlików dachowych, położonych wysoko, których nie sposób otworzyć ręcznie. Bezprzewodowe kontaktrony i innego rodzaju okucia dopasowane są również do okien antywłamaniowych, a także ułatwiają otwieranie ciężkich drzwi, np. balkonowych.
W każdym rodzaju świetlików sprawdzą się również okucia umożliwiające bezpieczne wietrzenie pomieszczeń poprzez szczelinę.
Dobrze dobrane, nowoczesne okucia do drzwi i okien sprawią, że mieszkanie będzie jeszcze bardziej komfortowe w użytkowaniu, a także w pełni bezpieczne.

Jakie okucia do okien i drzwi wybrać?

Szeroki asortyment okuć umożliwia dobranie odpowiedniego modelu do różnego typu drzwi i okien, od standardowych po systemy mechaniczne i zdalnie sterowane.
Dodatkowe bezpieczeństwo w czasie nieobecności w domu zagwarantują na przykład klamki zamykane na klucz. Taki model okuć doskonale sprawdza się również, gdy wśród domowników znajdują się dzieci. Klamki na klucz dają rodzicom możliwość pełnej kontroli nad potencjalnymi zagrożeniami związanymi z otwieraniem okien i drzwiami balkonowych.
Wybierając elementy do własnego domu, warto wziąć pod uwagę własne potrzeby, a także estetykę całego wnętrza. Odpowiednio dobrane klamki i inne elementy podkreślą aranżacje pomieszczeń w różnych stylach.
Duży wybór nowoczesnych okuć, znaleźć można na https://sklep.winkhaus.pl/pl/.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *