W wyposażeniu każdej kuchni nie może zabraknąć kuchenki. To sprzęt niezbędny niezależnie od tego, czy lubimy i potrafimy gotować, czy wręcz przeciwnie. Na szczęście rynek oferuje wiele urządzeń, spośród których można wybierać, aby optymalnie dopasować do swoich potrzeb przestrzeń w której mieszkamy.
- Kuchenka gazowa bez płomieni – czym jest i dlaczego warto się nią zainteresować?
- Jakie zalety posiada kuchnia bezpłomieniowa?
- Jakie wymagania techniczne musi spełniać pomieszczenie, w którym montuje się kuchenkę gazową?
Na podstawie zebranych informacji być może dowiesz się jaki rodzaj kuchenki najlepiej sprawdzi się w twojej kuchni.
Kuchenka gazowa bez płomieni – czym jest i dlaczego warto się nią zainteresować?
Nie bez powodu w ostatnich czasach kuchnie indukcyjne cieszą się ogromną popularnością. Ze względu na swój design oraz bezpieczeństwo użytkowania są najczęstszym wyborem przy aranżacjach nowoczesnych wnętrz. Nie mniej jednak kuchnie gazowe nadal posiadają duże grono zwolenników. Oddzielną grupę odbiorców stanowią osoby, dla których idealnym rozwiązaniem jest płyta indukcyjna połączona z gazem. Przykładem takiego zestawienia 2 w 1 jest płyta gazowa Optimex, która obsługiwana jest przy użyciu gazu ziemnego, a wyglądem nie różni się od kuchni indukcyjnej. Stanowi rozwiązanie pośrednie pomiędzy gazem i indukcją, a w trakcie pracy wykorzystuje obydwa źródła energii.
Jakie zalety posiada kuchnia bezpłomieniowa?
Pomimo, że bezpłomieniowa płyta gazowa Optimex podgrzewana jest przy użyciu gazu, doskonale wpasowuje się w nowoczesne wnętrza. Stanowi także ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie. Brak płomienia pozwala nawet na 50% oszczędność gazu dzięki temu, że rozgrzane palniki schowane są pod płytą ceramiczną. Płyta bez palników to przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania i bardzo małe ryzyko oparzenia, co jest istotnym argumentem zwłaszcza przy małych dzieciach.
Łatwość obsługi zapewnia intuicyjny panel sterowania z możliwością regulowania mocy oraz blokadą zabezpieczającą. Dodatkową opcję ochronną stanowi alarm, który uruchamia się w sytuacji, kiedy coś wyleje się na panel z guzikami sterującymi. Odpowiedni montaż pod kątem zapewnia bezpieczeństwo w razie gdy większa ilość płynu wykipi z garnka i znajdzie się na płycie.
Elegancki i estetyczny wygląd pasujący do nowoczesnych wnętrz, pozwala na komponowanie jej z wieloma stylami zarówno w klasycznej, jak i nowoczesnej odsłonie.
Jakie wymagania techniczne musi spełniać pomieszczenie, w którym montuje się kuchenkę gazową?
Aby móc podłączyć w kuchni płytę indukcyjną niezbędne jest źródło prądu. Średnia ilość energii wynosi dla tych urządzeń ok. 0,098 kWh. Moc urządzenia ma znaczenie głównie w starych budynkach, w których nie została wymieniona instalacja elektryczna i ilość dostępnej energii jest mocno ograniczona.
Do instalacji kuchenki gazowej niezbędne jest przede wszystkim przyłącze gazowe. A montażu dokonuje osoba z uprawnieniami.
Główną różnicą pomiędzy płytą gazową ceramiczną bezpłomieniową a płytą klasyczną jest brak płomienia. Podłączenia może dokonać osoba posiadająca uprawnienia do montażu kuchenek płyt gazowych. Jest ona głębsza od klasycznej indukcji, więc wymaga więcej miejsca, aby pomieścić wentylator. Robi się to przeważnie kosztem szuflady znajdującej się pod piekarnikiem. Płyta pomimo, iż jest gazowa, wymaga zasilania elektrycznego aby odpalić iskrę.
Komfort życia i bezpieczeństwo są wyznacznikiem szczęścia i dobrego samopoczucia. Aby móc chociaż przybliżać się do tego stanu powinniśmy starać się otaczać ładnymi przedmiotami, które ułatwiają życie. Dzięki zastosowaniu wielu funkcjonalnych rozwiązaniom w urządzeniach domowych, mamy więcej czasu dla siebie i na swoje przyjemności.