Site Loader

Polacy coraz częściej decydują się na założenie swojej działalności w Norwegii, głównie ze względu na uproszczone procedury rejestracyjne. A jak wygląda sprawa podatków w tym kraju?
Przepisom norweskiego prawa podatkowego podlegają wszyscy przedsiębiorcy, którzy chcą zarejestrować swoją działalność na terenie Norwegii.
Firma w Norwegii podlega przede wszystkim opłacaniu podatku, jednoosobowa firma płaci podatek zaliczkowy, jest on naliczany na podstawie oczekiwanych dochodów. W przypadku innych form prowadzenia przedsiębiorstwa podatki są płacone w roku następnym po roku dochodowym.

Podatki w Norwegii są bezwzględnie obowiązkowe, tak samo jak obowiązkowe są niektóre ubezpieczenia. Tymi ubezpieczeniami są: ubezpieczenie od wypadków przy pracy dla siebie oraz dla swoich pracowników, ubezpieczenie OC samochodu służbowego oraz ubezpieczenie firmy od odpowiedzialności.
Jeśli firma, która jest prowadzona na terenie Norwegii zatrudnia pracowników, to na przedsiębiorcy ciąży również obowiązek odprowadzania zaliczek na podatek dochodowy.

W przypadku problemów związanych z założeniem i prowadzeniem działalności gospodarczej na terenie Norwegii można skorzystać z pomocy Centrum Obsługi Pracowników zagranicznych, którego siedziba znajduje się w Oslo.Jest to instytucja, która ma na celu pomoc zarówno przedsiębiorcy jak i pracownikowi.
Przepisy podatkowe często ulegają zmianom, dlatego swoją księgowość warto prowadzić w profesjonalnym biurze rachunkowym, które jest na bieżąco z obowiązującym prawem podatkowym.

Więcej: norwegia podatek

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *