Site Loader

Chcesz zamontować rolety okienne? W takim przypadku warto wziąć pod uwagę nie tylko ich wygląd, ale także sposób montażu. Jak można zamontować rolety wewnętrzne?

Rolety wolnowiszące, z żyłkami, w kasecie – czym się różnią?

Producenci rolet oferują je w wielu wariantach. Najczęściej dzielone są one na kilka kategorii, w tym na rolety wolnowiszące, z żyłkami i rolety w kasecie. Jak zamontować rolety?

Najtańsze są rolety wolnowiszące, które nie mają kasety i bocznych prowadnic, także w formie żyłek. Składają się tylko z wałka, na który nawijana jest tkanina, oraz z łańcuszka do sterowania roletą.

Rolety bez kasety mogą być uzupełnione o żyłki boczne – przytrzymują one roletę w miejscu, gdy okno jest uchylone.

Najdroższe, ale też najbardziej estetyczne i najtrwalsze są rolety w kasetach i z prowadnicami bocznymi.

Montaż rolet – bezinwazyjny i inwazyjny

Rolety mogą być zamontowane w sposób bezinwazyjny – bez wiercenia, a także inwazyjny, czyli z wierceniem otworów pod montaż. Jak zamontować rolety dzień noc i inne rolety tkaninowe?

Najczęściej wybierany jest montaż bezinwazyjny. Służą do niego specjalne haczyki – uchwyty umieszczane na skrzydle okna.

Montaż inwazyjny może odbywać się do ramy okien, ściany albo do sufitu w zależności od wybranej rolety. Trzeba wtedy dobrać odpowiedni rodzaj kołków, aby roleta mogła utrzymać się stabilnie w miejscu.

Należy pamiętać o tym, że inwazyjny montaż w nowych oknach może spowodować utratę ich gwarancji i pogorszenie ich parametrów termoizolacyjnych.

Więcej na: roletyalu.pl

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *