Site Loader

Szafy elektryczne to elementy charakteryzujące się bardzo szerokimi możliwościami ich zastosowania. Idealnie sprawdzą się zarówno w domach u mieszkaniach, jak i przemyśle budowlanym, na platformach czy różnego rodzaju zakładach produkcyjnych (te jednak są znacznie bardziej rozbudowane niż te stosowane w gospodarstwach domowych).

Dzięki nim możliwe jest bezpieczne i funkcjonalne uporządkowanie skomplikowanej i zróżnicowanej aparatury oraz urządzeń elektrycznych, elektromechanicznych, elektronicznych, programowalnych, a nawet pneumatycznych.

Obudowa szaf elektrycznych wykonywane są najczęściej z metalu, dzięki czemu umieszczane w nich elementy mają możliwość bezpiecznej pracy. Ponadto są one dość dobrze chronione zarówno przed dostępem osób niepowołanych, jak i szkodliwymi warunkami atmosferycznymi. Choć najczęściej spotykane są szafy wykonane z metalu, to jednak dość dobrze sprawdzą się w swojej roli także te wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych.

Ze względu na to, że szafy elektryczne czy to w przedsiębiorstwach czy gospodarstwach domowych pełnią bardzo ważną funkcję, warto by były produktami najwyższej jakości, solidnymi i bezpiecznymi, charakteryzującymi się przede wszystkim:

– wysoką klasą ochrony (szczelności),

– dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne,

– dużą sztywnością konstrukcji,

– certyfikatami potwierdzającymi wysoką jakość produktu.

Szafy elektryczne występują w kilku rodzajach, więc bez większych przeszkód można dobrać odpowiedni typ do indywidualnych potrzeb.

Najczęściej wykorzystywanym modelem jest pojedyncza szafa elektryczna, która ze względu na zdecydowanie największe możliwości zastosowania spośród wszystkich innych, nazywana jest także szafą uniwersalną.

 

Bardzo często szafy elektryczne spotykane są również w formie modułowej – wystarczy tylko rozbudować instalację szeregowo, dzięki czemu obok siebie zmieści się ich znacznie większa ilość. W zależności od potrzeb modułowe elektryczne szafki mogą być mniejsze lub większe, co daje dość duże możliwości dopasowywania ich do indywidualnych potrzeb. Modułowe szafki elektryczne doskonale sprawdzą się przede wszystkim:

– w bardzo mocno rozbudowanych domowych instalacjach,

– w pomieszczeniach biurowych,

– w budynkach przemysłowych.

 

Kolejnym, bardzo często stosowanym typem szaf elektrycznych jest rozdzielnia elektryczna, czyli nic innego jak miejsce przeznaczone do rozdzielania energii. W zależności od potrzeb i specyfiki instalacji, taka rozdzielnia może być różnych rozmiarów  – zarówno duża jak i mała. Rozdzielnia elektryczna, ze względu na swoją charakterystykę i możliwości zastosowania wykorzystywana jest przede wszystkim w budynkach przemysłowych.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *