Site Loader

Wiadomo jest, że rynek pracy w Polsce nawarstwia czasem osobom bezrobotnym problemów. Nie ma pracy, nie ma dochodu i ogólnie nastawienie do rzeczywistości takiej osoby jest negatywne. Z samego założenia urzędy pracy powinny starać się, aby zwalczać istniejące bezrobocie i pomagać znaleźć zatrudnienie jak największej liczbie osób. W polskiej rzeczywistości, jeśli nie ma ofert pracy, to osoby bezrobotne mają szansę również dostania się na staż. Oczywiście ta szansa jest większa w jednych miejscach i miejscowościach, natomiast w innych jest ona mniejsza.

 

Miasto otwarte na staże

 

Jeśli chodzi o staże, to na pewno jednym z wyróżniających się miejscowości jest Gorzów Wielkopolski. Powiatowy Urząd Pracy zlokalizowany w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Walczaka, przyjmuje osoby w różnym wieku na staż. Tenże może trwać sześć bądź też dwanaście miesięcy. Staż jest realizowany oczywiście na podstawie umowy, która zostaje zawierana pomiędzy właściwym urzędem pracy i pracodawcą.

Przy szukaniu pracy w Gorzowie Wielkopolskim osoby bezrobotne mogą liczyć na dosyć liczną grupę pracodawców, którzy są chętni, aby przyjąć osoby bezrobotne na staże. Tym sposobem można nie tylko odbyć staż i jednocześnie na pewien okres znaleźć pewne źródło dochodu, ale również mieć duże szanse, aby w przyszłości związać się z danym pracodawcą zwykłą umową o pracę. Dlatego też nie ma się, co dziwić, że osoby bezrobotne z Gorzowa Wielkopolskiego bardzo chętnie decydują się skorzystać z oferty stażu i zasadniczo wykorzystują każdą okazję, aby z takiej możliwości skorzystać.

Trzeba przyznać, że ilość osób, które po stażach znajdują zatrudnienie, jest dosyć spora. Ten stan rzeczy może tylko cieszyć.

 

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *