Site Loader

Duńscy przedsiębiorcy muszą pamiętać o tym, aby systematycznie rozliczać swoje podatki. Poza składaniem deklaracji podatkowych i odprowadzaniem zaliczek na podatek zobowiązani są do wykonania rozliczenia rocznego swojego biznesu. W jakim terminie należy je przeprowadzić?

Duńskie rozliczenie podatkowe – terminy

Gdy konieczne jest rozliczenie roczne biznesu w Danii, w takim przypadku należy pamiętać o terminie 1 lipca. To właśnie do tego czasu konieczne będzie rozliczenie się z duńskim fiskusem, gdy prowadzi się w Danii własną działalność gospodarczą.

W przypadku osób mających ograniczony obowiązek podatkowy, w tym duńskich rezydentów podatkowych, ma zastosowanie termin od 1 marca do 1 maja. Gdy natomiast chce się skorzystać z rozliczenia z małżonkiem oraz z ulgi podatkowej typu Cross Border, wtedy zastosowanie ma termin 1 czerwca.

Jak odbywa się rozliczenie roczne firmy w Danii?

Żeby przeprowadzić duńskie rozliczenie roczne, konieczne jest wykorzystanie dokumentu Selvangivelse wysyłanego przez duński urząd skarbowy. Jest to formularz zeznania podatkowego, który należy wypełnić. Obecnie można zrobić to również za pośrednictwem internetu.

Po terminie 2 lipca urząd podatkowy w Danii przekazuje dokument Årsopgørelse, który zawiera decyzję podatkową. W dokumencie tym znajdują się informacje dotyczące sumy zwrotu podatku lub też dopłaty.

Aby łatwiej przeprowadzić rozliczenie firma w Danii, można skorzystać z pomocy biur rachunkowych specjalizujących się w obsłudze firm. Wybrane z nich mogą zaoferować także obsługę w języku polskim dla polskich przedsiębiorców w Danii.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *