Site Loader

Nie zawsze nieruchomość ma jednego właściciela. Gdy jest ich więcej, w takim przypadku ich własność może być wyrażona w udziałach. Czym dokładnie są udziały w nieruchomości i czy można je sprzedawać?

Czym są udziały w nieruchomości?

Udziały w nieruchomości wyrażają część własności nieruchomości w wymiarze procentowym. Przykładowo dwóch właścicieli nieruchomości może posiadać po 50% udziałów.

Najczęściej do powstania udziałów w nieruchomości dochodzi na skutek spadku, gdy otrzymuje ją kilku spadkobierców. Również może być to efekt darowizny.

Czy udziały w nieruchomości można sprzedać?

Jak bezpiecznie sprzedać dom czy mieszkanie, gdy ma się w nim udziały? W takim przypadku współwłaściciele muszą wyrazić zgodę na transakcję.

Niestety, nie zawsze tak jest, ponieważ jeden lub większa liczba osób posiadających udziały w nieruchomości może nie zgadzać się na jej sprzedaż w całości. Co można wtedy zrobić?

Rozwiązań jest kilka, na przykład może być to:
– Sprzedaż posiadanych udziałów pozostałym współwłaścicielom.
– Fizyczny podział nieruchomości według posiadanych udziałów, na przykład podział działki na mniejsze części i sprzedaż własnej – problemem może być jednak dom, mieszkanie we współwłasności.
– Sprzedaż udziałów firmie zajmującej się ich skupem – takie transakcje prowadzi skup mieszkań za gotówkę śląskie, który może odkupić je nawet w ciągu kilku dni i natychmiast zapłacić za nie gotówką.

Gdy zatem nie potrzebuje się udziałów w nieruchomości, można je sprzedać. Gdy pozostali współwłaściciele nie chcą ich odkupić, a podział nieruchomości może trwać bardzo długo, najszybszym sposobem jest sprzedaż posiadanych udziałów w skupie nieruchomości.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Linki sponsorowane:

Szukasz co będzie modne tego roku? Sprawdź serwis ale-moda.pl

Porady doświadczonej mamy? Tylko na pomocna-mama.pl