Site Loader

Olejki eteryczne to bardzo silne ekstrakty olejków roślinnych. Nie wszyscy jednak wiedzą, poza pięknym zapachem mają bardzo duże właściwości terapeutyczne i mogą złagodzić wiele dolegliwości.

Czym są olejki doTerra?

Olejki eteryczne rożnych firm można bez problemu dostać w drogeriach lub aptekach. Niestety poza składnikami roślinnymi zawierają one także sztuczne wypełniacze, które nie zawsze są zdrowe dla organizmu. Z tego względu w 2008 r. powstała w Stanach Zjednoczonych firma doTerra (Dar Życia).

Misją firmy jest produkcja idealnie czystych olejków eterycznych. W tym celu rośliny używane do produkcji olejków sprowadzane są z całego świata z terenów czystych ekologicznie. Także ich uprawa musi być prowadzona bez używania środków chemicznych. Olejki pozyskiwane są wyłącznie drogą destylacji wodnej. Takie podejście firmy sprawia, że olejki doTerra są najbardziej naturalne, a o ich jakości najlepiej świadczy certyfikat CPTG (czysta Jakość Terapeutyczna), jeden z najsurowszych protokołów jakości na świecie.

Olejki eteryczne działanie

DoTerra produkuje kilkadziesiąt olejków z roślin całego świata. Pozyskiwane są one z różnych części roślin w ściśle określonym okresie ich wzrostu. Ma to decydujące znaczenie na właściwości terapeutyczne olejków, które są znacznie silniejsze niż właściwości podobnych produktów innych producentów.

Oczywiście działanie olejku doTerra zależy od właściwości rośliny, której został pozyskany, ale wszystkie charakteryzują się bardzo szybkim działaniem, bardzo dużą tolerancją przez organizm. Nie powodują skutków ubocznych, odczynów alergicznych, uzależnienia.

Mają właściwości relaksujące, oczyszczające, pielęgnacyjne. Doskonale radzą sobie z wszelkiego rodzaju szkodliwymi drobnoustrojami, zwłaszcza wirusami, bakteriami oraz grzybami. Szczególną zaletą olejków jest fakt, że drobnoustroje nie mają możliwości uodpornienia się na ich działanie, a więc zawsze będą skuteczne.

Jak stosować olejki eteryczne doTerra?

Najczęściej stosowane są zewnętrznie lub wewnętrznie w formie ekstraktu lub rozcieńczonej. Nie zmienia to właściwości terapeutycznych olejków i nie wpływa na ich tolerancję przez organizm.

Skoncentrowana formuła olejków sprawia, że ich siła działania jest 70 razy większa niż tradycyjnych ziół. To właśnie dlatego wystarczy kilka kropel, by uzyskać pożądany efekt.

Najprostszym i bardzo skutecznym sposobem używania olejków eterycznych jest rozpylanie ich w pomieszczeniach. Można w tym celu użyć dyfuzora i do wody dodać kilka kropel olejku. Nie tylko odświeży i oczyści powietrze, ale także zdecydowanie zrelaksuje. W przypadku zmęczenia doda wigoru i energii.

Podobnie relaksująco działają olejki eteryczne do kąpieli, dodatkowo oczyszczają i regenerują skórę. W tym przypadku działają nie tylko zewnętrznie, ale wdychane przenikają w głąb organizmu odżywiając dodatkowo komórki.

Olejki doTERRA mogą być również zażywane w kapsułkach lub dodawane do diety. Przyśpieszają metabolizm organizmu wspomagając odchudzanie, niwelują napięcie mięśniowe i pozwalają się im szybko zregenerować po intensywnych treningach.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *