Site Loader

Gentelman to nie stan posiadania, ale istnieją pewne gadżety, które kojarzą się z tym terminem, bardziej niż inne. Jakie atrybuty koniecznie powinien posiadać prawdziwy nowoczesny gentalman?

Fajka i tytoń fajkowy

To dużo bardziej elegancki sprzęt niż zwykłe papierosy. Eleganckie pykanie z cedrowej fajeczki dodaje prestiżu. Można wybierać spośród wielu modeli fajek – drewnianych lub ceramicznych. Część z nich jest bardzo ozdobna, ale każda nadaje paleniu niesamowitego charakteru.

Brzytwy

Każdy mężczyzna musi się golić. Prawdziwy gentelman robi to jednak w wielkim stylu. Tradycyjne zestawy do golenia zawierają pędzle do golenia i akcesoria niezbędne do przeprowadzenia tego rytuału. Brzytwy i maszynki do golenia mogą być wykorzystywane do tego zabiegu na równi. Większym prestiżem cieszą się jednak brzytwy. Ich używanie to zapomniana już umiejętność, która na szczęście wraca do łask. Tym bardziej, że takie usuwanie zarostu jest bardziej oszczędne, bardziej ekologiczne i bardziej uniwersalne niż używanie tanich maszynek jednorazowych. Ich cena jest adekwatna do jakości. Golenie się nimi nie sprawia przyjemności. Na szczęście, dbanie o siebie przez mężczyzn nie jest już tematem tabu. Dlatego rytuał tradycyjnego golenia może zastąpić codzienne dwie minuty z jednorazówką.

Zegarek z dewizką

Prawdziwy gentelman zawsze wie, która jest godzina. Zegarek z dewizką nawiązuje do tradycji naszych dziadków. Najlepiej trzymać go w kieszonce kamizelki lub marynarki. Korzystanie z takiego zegarka na pewno zrobi ogromne wrażenie na towarzystwie.

Syntetyczne pędzle do golenia

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *