Site Loader

Problemy z męską potencją mają związek ze schorzeniami układu krążenia. Co warto wiedzieć o tym powiązaniu? Kiedy udać się do lekarza?

Impotencja jako marker chorób układu krążenia

Bardzo często impotencja, czyli zaburzenia erekcji traktowane są wyłącznie jako problem natury płciowej i psychicznej. Warto jednak wskazać, że są one także połączone z krążeniem. Co warto wiedzieć o impotencji w kontekście schorzeń układu krążeniowego?

Według badań impotencja jest jednym z pierwszych markerów wskazujących na schorzenia sercowo-naczyniowe. Zwykle problemy z erekcją poprzedzają objawy chorób krążeniowych o około 2-5 lat.

Problemy z potencją łączone są z dolegliwościami jak:
– Nadciśnienie tętnicze,
– Choroba wieńcowa,
– Miażdżyca naczyń krwionośnych,
– Zawały serca,
– Udary mózgu.

Zaburzenia erekcji – kiedy udać się do lekarza?

Co wtedy, gdy pojawiają się problemy z erekcją? Jak pomóc mężowi z impotencją? Warto przede wszystkim rozpocząć od wizyty u lekarza – androloga, urologa lub seksuologa.

Lekarz może zalecić niezbędne badania, które mogą także dotyczyć układu krążeniowego. Wczesne wdrożenie leczenia pozwala na wyeliminowanie męskich dolegliwości i poprawę jakości życia seksualnego.

Dodatkowo lekarz może zalecić środki na potencję, na przykład inhibitory fosfodiesterazy typu 5, które działają doraźnie.

W przypadku ryzyka chorób układu sercowo-naczyniowego rekomendowana jest również zmiana dotychczasowego stylu życia, między innymi zdrowsza dieta, więcej ruchu, rzucenie używek.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *