Site Loader

Chciałabyś zacząć uczestniczyć w zajęciach fitness, ale nie masz pewności, czy to forma sportu dla Ciebie? Dziś podpowiemy, jakie są zalety korzystania z grupowych zajęciach w klubach fitness oraz jak się do nich przygotować.

Zalety zajęć fitness

Dostępne są niemal w każdym klubie fitness i zawsze cieszą się ogromną popularnością, bez względu na porę dnia czy roku. Zajęcia fitness to bowiem doskonała forma aktywności fizycznej, dzięki której możemy zadbać o naszą sylwetkę oraz zdrowie, a przy tym świetnie się bawić w gronie innych entuzjastów sportu. Jakie konkretnie korzyści niesie ze sobą uczęszczanie na zajęcia fitness? Przede wszystkim regularna aktywność na zajęciach fitness o charakterze wytrzymałościowo-wzmacniających pozwala nam dbać o szczupłą sylwetkę, spalać nadprogramowe kilogramy oraz tkankę tłuszczową, a także zwalczać cellulit. Zajęcia fitness to również doskonały sposób na poprawę kondycji i wydolności organizmu, wzmocnienie mięśni czy poprawę koordynacji ruchowej. Takie ćwiczenia podkręcają również metabolizm, dzięki czemu nasz organizm nie tylko szybciej trawi, ale również lepiej radzi sobie z usuwaniem toksyn.

Rodzaje zajęć fitness

Każdy klub fitness dąży do tego, aby opracować swój własny program zajęć grupowych który będzie wyróżniał się na rynku. Istnieją jednak pewne rodzaje zajęć, które powtarzają się praktycznie w każdym klubie, lecz mogą występować pod różnymi nazwami. Przykładowo, zajęcia ukierunkowane na wzmocnienie nóg, ud i pośladków mogą nosić nazwę ABT, BPU czy Booty, natomiast te, które mają za zadanie wzmacniać i rzeźbić całe ciało to najczęściej TBC, Shape, Body Workout. Jeśli szukamy zajęć, które będą miały przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej oraz zwiększyć metabolizm, to możemy szukać takich nazw jak Trening Interwałowy, Turbo Spalanie, Tabata.

W ofertach klubów znajdziemy także zajęcia, których celem jest budowanie mięśni takie jak Pump, czyli zajęcia ze sztangą czy rozwijanie wytrzymałości i siły, a więc trening obwodowy lub crossfit.

Jak widać różnorodność nazewnictwa, ale i samych form zajęć jest duża i każdy może znaleźć w nich coś dla siebie.

Jak przygotować się do zajęć fitness

Do zajęć fitness, podobne jak do każdej innej formy aktywności fizycznej, należy się odpowiednio przygotować. Gdy już zdecydujemy się, na jakie ćwiczenia chcemy uczęszczać, pora na skompletowanie stroju fitness. Powinien on być przede wszystkim wygodny, nie krępujący ruchów, wykonany z elastycznego materiału o właściwościach termoregulujących, czyli pozwalających odprowadzać wilgoć z powierzchni skóry na zewnątrz. Na zajęcia fitness najlepiej sprawdzi się top bez rękawów oraz legginsy. Jeśli chodzi o obuwie, polecamy wybrać to dedykowane aktywności na sali, które zapewnia odpowiednią przyczepność do podłoża. Polecamy na przykład buty Nike damskie wykonane z oddychającej siateczki, posiadające podeszwę o dobrej amortyzacji, która sprawdzi się w przypadku zajęć o charakterze cardio z różnego rodzaju podskokami i biegami.

Oprócz stroju na salę fitness zabieramy ze sobą własny ręcznik oraz butelkę wody mineralnej (niegazowanej!) i tak przygotowane może rozpocząć ćwiczenia.

Zajęcia fitness to idealny sposób na aktywność fizyczną o każdej porze roku, a szczególnie jesienią i zimą gdy mamy mniej okazji do tego, aby trenować na świeżym powietrzu.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *