Site Loader

Prowadząc aktywny tryb życia często zapominamy o najważniejszych rzeczach. Dlatego zdarza nam się gubić potrzebne rzeczy, takie jak kluczyki od samochodu czy potrzebne akurat na tę chwilę dokumenty. Co jednak możemy zrobić, kiedy zgubimy telefon komórkowy i nie jesteśmy pewni, czy w ogóle jest on w naszym domu?

Przydatne w takiej sytuacji może okazać się namierzanie telefonu. Jeżeli nasz telefon jest smartfonem, połączonym z kontem Google i z włączoną transmisją danych oraz wykrywaniem lokalizacji, wystarczy użyć narzędzia stworzonego przez Google, łącząc się z kontem na komputerze. Pozwala ono na odtworzenie na naszym urządzeniu mobilnym głośnego dzwonka, co zazwyczaj wystarczy do znalezienia telefonu, jeśli zapodzialiśmy go w naszym domu lub biurze. Natomiast jeśli mamy na telefonie zainstalowane aplikacje takie jak Pray czy Airdroid, pozwalające na wykrycie urządzenia z włączoną lokalizacją, w łatwy sposób możemy znaleźć telefon w każdej części świata, pod warunkiem, że nie jest on wyłączony.

Co jednak zrobić, jeśli nie byliśmy zapobiegawczy i nie zainstalowaliśmy odpowiedniego oprogramowania na czas? Wówczas namierzanie telefonu będzie możliwe wyłącznie za pośrednictwem operatora sieci. Po uzyskaniu od nas pisemnej zgodny operator może się zgodzić na wykrycie urządzenia, również pod warunkiem, że jest ono uruchomione. A co jeśli telefon komórkowy nie zostanie znaleziony? Warto wówczas założyć, że mógł on wpaść w niepowołane ręce, a wtedy konieczna jest dezaktywacja numeru telefonu, nim nowy właściciel zdąży nam narobić niepotrzebnych szkód.

Więcej: namierzanie telefonu

admin

One Reply to “Zgubiony telefon”

  1. Miałem kiedyś sytuację, że zgubiłem dopiero co zakupiony telefon i skorzystałem z takiej usługi i na szczęście telefon się odnalazł 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *