Site Loader

System obsługi magazynu -> http://www.lomag.pl, jest na tyle elastyczny, że umożliwia stworzenie jednego dokumenty MM, który będzie obsługiwał kilka magazynów jednocześnie. Warto wiedzieć, że zapisanie dokumentu MM przekłada się na zmianę stanów magazynowych w wszystkich dostępnych magazynach, które były modyfikowane przy pomocy MM.
Uruchomiamy program do magazynowania LoMag, a następnie rozwijamy zakładkę „Towary”. Klikamy w ikonkę „Lokalizacje magazynowe”, gdzie można dla wybranych magazynów określić m.in. jaka ilość towaru będzie znajdować się w danym miejscu.

Dodawanie nowej lokalizacji w magazynie

Jeśli posiadamy otwarte okienko „Lokalizacje magazynowe”, to wystarczy jedynie kliknąć w przycisk „Dodaj”. Następnie uzupełniamy wszystkie najważniejsze pola dotyczące jej. Towar może być przemieszczany pomiędzy wszystkimi dostępnymi lokalizacjami.
W dokumencie MM można np. przesunąć towar znajdujący się na dwóch regałach na jeden regał. W takiej sytuacji nie dochodzi do zmiany magazynu, a jedynie do zmiany lokalizacji. Wystarczy zapisać dokument, aby towar został przeniesiony do pożądanej lokalizacji.

Dostosowanie dokumentu MM

Dokument MM można elastycznie dopasowywać do własnych potrzeb. Istnieje możliwość wybrania interesujących kontrahentów.
Więcej funkcji znajdziemy w ustawieniach programu. Wchodzimy w zakładkę „Dokumenty”, a następnie wybieramy z listy „Przesunięcia magazynowe”. Tam można włączyć lub wyłączyć obsługę lokalizacji magazynowych, wybór rodzaju transportu na dokumentach, blokowanie magazynu źródłowego na dokumentach MM, obsługę grupowania towarów na dokumentach magazynowych, obsługę numeru serii i daty ważności, a także wiele więcej.
Oczywiście może zdarzyć się tak, że wśród standardowych opcji nie będzie dostępna poszukiwana przez nas funkcja. Najprostszym rozwiązaniem jest dodanie kolumn dedykowanych na dokumentach MM. Warto wiedzieć, że kolumny dedykowane są widoczne nie tylko na dokumentach MM, ale także raportach.
Użytkownik może również dokonać optymalizacji obsługi czytnika.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *