Site Loader

Każdy z nas dzisiaj chce dobrze zabezpieczyć swój system przed atakami z zewnątrz – to dość naturalne i całkowicie zrozumiałe. Dlatego też stosujemy przeróżne programy antywirusowe, jednak to może nie wystarczyć. Warto bowiem raz na jakiś czas wykonać testy penetracyjne. Jak przedstawiają się ich zalety?

W miarę szybkie

Generalnie testy penetracyjne nie zajmują bardzo dużo czasu. Oczywiście wszystko jednak zależy od tego, jaką wersję będziemy chcieli podjąć. Standardowo jednak testy, które wykonujemy z domu, znając IP naszego komputera oraz wszystkie inne ważne informacje, nie zajmują więcej niż dzień pracy.

Łatwe do wykonania

Dalej – nie są one specjalnie trudne do wykonania. Trzeba bowiem wiedzieć, że testy te przede wszystkim znajdują się w wersji darmowej do pobrania. Po drugie naprawdę znajdziemy obecnie bardzo wiele instrukcji obsługi tych testów, pomagających nam sobie poradzić z tym problemem. Jeśli zaś interesuje nas bardziej zaawansowana administracja serwerami, to zawsze możemy zaopatrzyć się w specjalne podręczniki tudzież po prostu zainwestować w bardziej profesjonalne oprogramowane dedykowane.

Dają dużo informacji

Na koniec należy jeszcze podkreślić, że takie testy penetracyjne dają nam znacznie więcej informacji niż absolutnie cokolwiek innego. Dzięki nim bowiem możemy rozpoznać wszystkie luki w zabezpieczeniach, czego często nie zapewniają nam zwyczajne programy antywirusowe. Ponadto dowiadujemy się, jakie jeszcze problemy ma nasz system oraz czy procedury na pewno dobrze funkcjonują.

admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *